Газета по-надвірнянськи
 

Якщо хочемо, то можемо. Найголовніше – мусимо і зобов`язані

1 квітня 2011, 10:38 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 993 переглядів

Голова РДА Володимир Калічко розпочав засідання колегії РДА із приємного факту. Оприлюднити його запросив голову обкому профспілки працівників держустанов Ніну Гушпіт. Вона сповістила, що за підсумками огляду-конкурсу за 2010 рік,  який із 2005 року проводить Федерація профспілок України та ЦК галузевої профспілки на територіях областей, перше місце серед аналогічних профспілкових осередків краю посіла первинна профспілкова організація райдержадміністрації та ор­ганів місцевого самоврядування, яку очолює Василь Букатюк. Це ж спілчанське формування вибороло третє призове місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі.

Ніна Гушпіт вручила йому грамоту та грошову винагороду.

Небезпечна пожежна безпека ринків Надвірнянщини

Констатувати так спонукало обговорення на засіданні колегії РДА питання «Про протипожежний стан ринків у районі».

За інформацією в. о. начальника райвідділу Головного управління МНС Укра­їни в Івано-Франківській області, майора внутрішньої служби Ігоря Панькова, на теренах району працюють чотири ринки. І на всіх них виявлено, за визначенням доповідача, «суттєві недоліки з питань дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки». Вони аналогічні на кожному ринку – від 7 до 14 позицій. Володимир Калічко вимогливо поставився до інформації Ігоря Панькова, адже наявні порушення – прямий шлях до небезпеки людей, які працюють на ринках і відвідують їх. На думку голови РДА, так далі тривати не може. Якщо «райвідділ МНС не спроможний домогтися усунення наявних недоліків, які роками нагромаджуються на ринках, то треба ставити питання про доцільність перебування на своїх посадах ке­рівників ринків».

Райвідділу МНС доручено пильніше контролювати протипожежний стан ринків, а до винних вживати суворіших заходів адміністративного впливу. А то доведеться по-іншому розмовляти з керівництвом районних «еменесників», резюмував Володимир Калічко.

Ще настороженішим стало зауваження голови районної ради Василя Поповича про те, «що на наших ринках створені всі умови для виникнення пожежі. Треба вживати рішучіших дій, а не чекати місяць-два, коли, не дай Боже, станеться лихо і шукатимемо винних. Та й рішення колегії з цього питання має бути жорст­кішим».

Чи дочекаємося дешевшого м`яса від райспоживто­вариства? Хтозна. Хоча можливості є

Під час інформації голови Надвірнянського районного споживчого товариства Василя Плитуса «Про хід виконання розпорядження голови РДА від 26 листопада 2010 р. «Про роботу районного споживчого товариства щодо покращення торговельного обслуговування населення ра­йону» керівника виконавчої влади району цікавила, передусім, співпраця кооператорів щодо виробництва продукції, безпосередньо з виробником товару, з торговельними точками, які ще наявні у райспоживтоваристві. На жаль, ще й сьогодні жителі Климпушів Бистрицької та Лазу Долішнього Краснянської сільських рад не можуть придбати продуктів першої необхідності у своїх населених пунктах, бо немає тут крамниць райспоживтовариства. Хоч за своїм призначенням кооперація повинна би уможливити відкриття і в цих поселеннях своїх закладів торгівлі. Домагався Володимир Калічко відповіді і на питання щодо торгівлі овочами та фруктами, з організацією якої теж чимало негараздів.

Василь Плитус пояснив, що перебоїв у постачанні своїх крамниць продуктами першої необхідності не має, що співпрацює  райспоживтовариство поки що із трьома виробниками, адже замовляють малі об`єми товарів. Необхідно розширювати мережу кооперації, щоб колектив РайСТ міг виходити на прямі поставки. Щодо овочів та фруктів, то, за словами Василя Плитуса, невдовзі від­новлять роботу свого магазину, в якому тепер триває ремонт. Настирливіше вирішуватиме ці питання райкоопзаготпромторг.

Василь Плитус сказав, що сьогодні відсутня проблема заготівлі м`яса. Голова районної ради Василь Попович запитав чи відновило райспоживтовариство збір вторинної сировини. «Якщо так, то куди далі це діваєте?». Керівник РайСТ відповів, що цей процес відновлено, але, якщо хтось хоче займатися непрос­тою справою, то він готовий надати необхідну інформацію, аби покращувати екологічну ситуацію в Надвірнянщині. Однак без тісної співпраці із селищними та сільськими головами вони не в змозі належно організувати цю роботу. Влада району також готова підкласти і своє плече для успішної реалізації задуманого.

Про покращення торговельного обслуговування жителів району голова райспоживтовариства акцентував на кількох моментах. Торік на осучаснення внутрішнього та зовнішнього вигляду підпри­ємств кооперації інвестовано 915 тис. грн. – найбільше в області. Бюджетним організа­ціям надано продуктів харчування на 965,7 тис. грн. Споживачі послуг одержали їх на 1,6 млн. грн., їх обсяг прирощено на 16,2 відсотка. На ринках обладнано 1268 робочих місць. Обсяг закупівель сільськогосподарської продукції у 2010 році склав 1,6 млн. грн. і зріс проти 2009-го на 9,2 відсотка. Прибутки райспоживтовариства сягнули 213 тис. грн., а до бюджетних та позабю­джетних фондів сплачено 3,3 млн. грн. податків і зборів.

Керівник райспоживтовариства визнав, що його структура готова співпрацювати з виробниками сільськогосподарської продукції, фермерами, обслуговуючими кооперативами. Навіть, є можли­вість забезпечувати м`ясом шкільні їдальні (останню пропозицію опрацюють у робочому порядку спіль­но з РДА та від­ділом освіти РДА).

Названо й інші напрямки позитивної роботи райспоживтовариства. Воно на доброму рахунку в області, що визнав у своєму виступі на засіданні колегії РДА перший заступник начальника Головного управління економіки ОДА Василь Насадюк.

Деякі зауваження щодо ще кращої діяльності райспоживтовариства висловили начальник управління економіки РДА Василь Уніят та головний державний санітарний лікар району Роксолана Іванішак. Адже досі є чимало нарікань із боку споживачів про продаж товарів неналежної якості, неналежного оформ­лення цінників та порушення товарного сусідства продовольчих товарів, неохайний вигляд закладів торгівлі райспоживтовариства у селах. А кооперація саме сміливіше має «крокувати» на сільську місцевість, залучаючи сіль­госпвиробників до співпраці. Василь Уніят упевнений у своїй позиції: єдиний вихід покращення конкурентного середовища на ринках Надвірної із продажу м`ясної продукції – налагодження власного виробництва райспоживтовариством (забій худоби на забійному пункті райкоопзагопромторгу і торгівля м`ясом на відкритих торго­вих місцях райспоживтова­риства). Саме це дасть змогу зменшити ціни на м`ясну продукцію.

Зрештою, вирішено створити у квітні робочу групу з вивчення передового досвіду роботи колективів райспоживтовариств Тернопільської, Закарпатської та Львів­ської областей для запровадження його у Надвірнянщині.

У дворі – порядок, на узліссі – сміття

Переважає така картина в багатьох населених пунктах району. І не випадково проб­лему благоустрою населених пунктів району всебічно обговорено на засіданні колегії РДА. Йшлося і про завдання керівників підпри­ємств, установ, організацій, розташованих на території району, місь­кого, селищних та сільських голів.

Проблем накопичено чимало. Не встигла начальник управління будівництва ар­хітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідія Захарко проаналізувати стан благоустрою у кількох селах (Назавизів, Тисменичани), як голова РДА залучив до розмови деяких керівників органів місцевого самоврядування, зазначивши, що відтепер 2-3 керівники виконкомів місцевих рад звітуватимуть на засіданнях колегії щомісяця з питань благоустрою населених пунктів, ведення господарки, прийому громадян, протипаводкових робіт тощо.

Нині головне – рятувати ситуацію, яка межує з екологічним лихом. Ми самі мусимо це зробити, – наголосив Володимир Калічко – ніхто інший за нас цієї проблеми не вирішить. Якщо хочемо жити в чистому навколишньому середовищі, та залишити його таким же для своїх нащадків, то зусилля свої і всіх спрямуймо на очищення його від стихійних сміттєзвалищ, порятунок від замулення річок і потічків, водойм і струмків. – Краяни у цих випадках повинні контролювати самих себе.

Своє бачення покращення цієї роботи висловили Цуцилівський сільський та Ланчинський селищний голови  Микола Дутчак і Михайло Іванюк. Останній ініціював створення полігону побутових відходів у кожному населеному пункті. «Тільки тоді буде порядок» – заявив керів­ник Ланчина. Щодо комунального підприємства у цьому селищі, то воно діє нормально, селищна влада його всіляко підтримує, спрямовує роботу. Михайло Іванюк також попросив керівництво  від­ділу освіти РДА уможливити залучення учнів старших класів до весняної толоки з благоустрою, а владу – пришвидшити роботу екологічного інспектора в районі.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!