Газета по-надвірнянськи
 

Бути пам`ятникові борцям за волю України на площі біля податкової інспекції

27 травня 2011, 12:17 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 741 переглядів

Позавчора на засіданні робочої групи зі спорудження у Над­вірній пам`ятника борцям за волю України з участю депутатів ра­йонної ради, відповідальних працівників виконкому Надвірнян­ської міської ради та представників громадських організацій, голови РДА Володимира Калічка голова районної ради Василь Попович повідомив, що опрацьо­вано уже майже 2600 анкет, 95 відсотків авторів яких висловилися за місце розміщення згаданого пам`ятника на площі біля Державної податкової інспекції у Надвірнянському районі (на розі вулиць Мазепи і Визволення).

Таким чином, завершено громадське обговорення, у т. ч. шляхом письмового анкетування жителів району з цього питання.

Отже, робоча група вирішила узаконити згадане місце розташування пам`ятника борцям за волю України згідно з більшістю пропозицій краян. Зараз на черзі узгодження питань про виділення земельної ділянки, що має зробити Над­вірнянська міська рада у чинному правовому полі з ДПІ у Надвірнянському ра­йоні, якій передана земельна ділянка у постійне корис­тування. Суть у тому, що треба узгодити пропозиції скульптора Василя Гурмака щодо адаптування до місцевості пам`ятника Іванові Франкові, який раніше планували спорудити на ділянці навпроти будівлі ДПІ, а тепер пропонують при вході у міський парк ім. І. Франка (навпроти ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та неподалік Собору святого Володимира УПЦ КП). До наступного засідання робочої групи її члени мають подати пропозиції щодо архітектурно-скульптурного вирішення пам`ятника борцям за волю Укра­їни, а споруджуватимуть його, за переконанням голови ра­йон­ної ради Василя Поповича, за кошти громади Надвірнянщини.

Василь Попович із Володимиром Калічком поін­фор­мували, що до 20-ї річ­ниці Незалежності України за відповідні кошти районного і міського бюджетів реконструюють пам`ятник Кобзареві у Надвірній та майданчик біля нього. Водночас запропоновано розробити план загальної реконструкції Обеліску слави та Могили борцям за волю України (а ця могила потребує негайної реконструції-ук­ріплення) і Братської могили на старому цвинтарі. А ще влада ставитиме завдання перед громадськими організаціями, зокрема, молодіжними, «Пласт» та ін­шими і шкільними пошуковими експедиціями щодо вишукування, встановлення і документування місць віч­ного спочинку вояків усіх воєн і армій минулого століття на території Надвір­нянщини. Вирішено вжити заходів щодо впорядкування стели гетьманів України у центрі Надвірної.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!