10 травня ц. р. в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася чергова зустріч голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка з підприємцями краю у межах Форуму «Влада і бізнес – партнери» під гаслом «Сплачуємо податки – будуємо Україну».
Керівник області закликав учасників представницького бізнес-форуму у будь-якій формі подавати пропозиції щодо необхідних змін у чинному законодавстві для скерування їх до Кабінету Міністрів України.
Чимало негативної інформації прозвучало про роботу ринків та торгових центрів Івано-Франківська. Власники не укладають угоди з орендарями щодо сталої орендної плати, самовільно змінюють її, а незгідним адресують погрози і застосовують шантаж. Немає кошторисів надання послуг і їх переліку. За словами підприємців, ніхто не знає, яке саме комунальне майно (а це власність громади) є на території ринків, у кого воно на балансі і як його використовують. Тому Михайло Вишиванюк доручив проаналізувати роботу всіх ринків області і заслухати це питання на сесіях районних і міських рад.
Схвальної оцінки заслужила пропозиція від підприємців на офіційних сайтах владних установ краю створити своєрідні електронні приймальні, які б уможливили прийом звернень й оперативного на них реагування.
Серед окреслених підприємцями проблем: тарифна політика, здорожчання бензину, енергоносіїв, побори на митницях заганяють у глухий кут вітчизняних товаровиробників, не даючи змогу конкурувати із дешевим китайським товаром; банківські ставки для кредитування ніяк не йдуть у порівняння з іншими країнами; немає конкретних механізмів залучення інвестицій; не враховано більшість пропозицій підприємців під час прийняття нового Податкового кодексу тощо. Прозвучало немало фактів погіршення підприємницького клімату.
Оскільки у форумі взяли участь керівники багатьох установ і відомств обласного рівня та Івано-Франківський міський голова, голова ОДА Михайло Вишиванюк деякі питання одразу адресував їм для відповіді по суті, а деякі доручив вивчити. Зокрема, управління УМВС зобов`язане поінформувати краян про істинну вартість виготовлення закордонного паспорта, скасувавши, якщо такі є, необов`язкові послуги.
Голова ОДА підсумував, «що зібралися для того, щоб вживати дієвих заходів і з часом сказати: в Івано-Франківській області бізнес і влада – дійсно партнери» та запросив на наступну зустріч наприкінці вересня-на початку жовтня ц. р.
У роботі форуму взяли участь народний депутат України Ігор Зварич, голова обласної ради Олександр Сич, віце-президент Асоціації платників податків України Олександр Карелін та ін.
Завершився форум підписанням Меморандуму про співпрацю між ОДА, обласною радою та територіальним відділенням Асоціації платників податків України, а також церемонією нагородження переможців І туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податку-2010» у різних номінаціях.
Від Надвірнянщини делегацію на форум очолили керівники районної влади Володимир Калічко і Василь Попович. До її складу увійшли керівники контролюючих і правоохоронних органів, управлінь і відділів РДА, а також 30 суб`єктів господарювання від малого підприємництва.
Як поінформував начальник управління економіки РДА Василь Уніят, на 2 квітня ц. р. у нашому районі зареєстровано 4171 суб`єкт малого підприємництва (303 юридичні та 3868 фізичних осіб). Протягом першого кварталу спостерігалася тенденція до скасування державної реєстрації суб`єктів малого підприємництва. За цей час скасовано 223 СПД-фізичні особи. Суб`єкти малого підприємництва сплатили 8,3 млн. грн. (6% від надходжень до зведеного бюджету). На 10 тисяч жителів припадає 26,7 малих підприємств.
У першому кварталі в окремому приміщенні відкрито центр надання адміністративних послуг, в якому видають документи дозвільного характеру за принципом «Єдиного вікна». Видано таких 64 документи і надано 68 консультацій щодо отримання дозволів на ведення господарської діяльності.
Орися СПІВАК
«Народна Воля»