23 травня 2011, 14:40 | Рубрика: Економіка, Закон
Версія для друку
785 переглядів
Із набранням чинності з 1 січня 2011 р. Податкового кодексу України змінився підхід до відбору суб’єктів господарювання для проведення документальних перевірок. До перевірок відбирають, насамперед, платників, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, яке контролюють органи Державної податкової служби (ДПС). Податковий кодекс України передбачає періодичність проведення таких перевірок: не частіше одного разу в календарний рік, не частіше ніж один раз у два календарних роки та не частіше одного разу в три календарних роки.
Органи ДПС проводять також позапланові виїзні документальні перевірки на підставі рішення керівника податкового органу, оформленого наказом, за умови, що платнику податків до початку її проведення вручена під розписку копія наказу про проведення. У поле зору органів ДПС потрапляють платники податків, які використовують схеми мінімізації податкових зобов’язань та ухиляються від оподаткування шляхом здійснення взаєморозрахунків із суб’єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності.
Під час перевірки підприємства «Р» встановлено, що платник сформував валові витрати та податковий кредит із податку на додану вартість із СГД, що має ознаки фіктивності. За результатами перевірки встановлено відсутність постачання товарів, робіт (послуг) та укладання угод з метою настання реальних наслідків, чим порушено Закон України від 3 квітня 1997 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» із внесеними змінами і доповненнями. У результаті постачання визнано нікчемними та зменшено суму податкового кредиту з податку на додану вартість на 1 млн. 366 тис. грн.
При перевірці підприємства «С» встановлено, що на рахунок підприємства надходили кошти від нерезидента, котрі підприємство не відображало у складі валових доходів, чим порушено Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28 грудня 1994 р. із внесеними змінами і доповненнями. Також на момент перевірки за підприємством обліковувалась прострочена кредиторська заборгованість. Для перевірки не надали документів (платіжні доручення, банківські виписки), які б підтверджували оплату вказаної кредиторської заборгованості, що спричинило заниження валових доходів платника, що є порушенням Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28 грудня 1994 р. із внесеними змінами і доповненнями. Вказані порушення встановлено в ході проведення позапланової виїзної перевірки платника за допомогою аналізу банківських виписок по рахунках платника, поданих декларацій з податку на прибуток підприємств. У результаті до бюджету донараховано 203,47 тис. грн. податку на прибуток.
Василь ГНАТЮК,
заступник начальника ДПІ у Надвірнянському районі.