Газета по-надвірнянськи
 

«Дзвони у дзвони, кричи людям, бо більш не буде вороття»

4 травня 2011, 10:39 | Рубрика: Духовність, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,191 переглядів

Мов птахи швидкокрилі, стрімко летять роки. Невпинно минає час. Кажуть, він лікує чимало ран. Та ця навіки вкоренилася не тільки в людських душах, а й у нещасному покаліченому тілі природи. Біль від жахливої трагедії на Чорнобильській АЕС ще довго нагадуватиме про себе не лише смутком за нещасними душами, втраченими навіки в ту трагічну ніч, а й гіркими сльозами природи, що раз-у-раз проливатимуться на людей то радіаційним дощем, то буревіями, то іншими страшними катаклізмами. Вони завжди нагадуватимуть нерозсудливим руйнівникам про скоєні ними неприпустимі помилки, за які ще довго платитимуть щастям і здоров`ям наші нащадки. Саме тому людині слід спинитися і відновити добрі стосунки з природою, можливо, глибоких ран їм уже не загоїти, та це застереже від скоєння в подальшому злочинів проти природи.

Виховна робота учнів Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. у 2010-2011 навчальному році проходила під гаслом «Якщо ти віриш у майбутнє,// В його прийдешність у життя,// Дзвони у дзвони, кричи людям,//Бо більш не буде воротя»//. Класні керівники разом із дітьми провели цікаві диспути, вікторини, психологічні тренінги, зустрічі у фітовітальні, відверті бесіди, круглі столи. Учні 9-А класу (кл. кер. Іваночко Г. В.) підготували цікавий диспут про те, що людина, втручаючись у природу, насправді нищить її. Хіба не про це голосять дзвони Чорнобиля? Учні 11-Б класу (кл. кер. Марків М. В.) намагалися з`ясувати, хто ми на цій планеті – спадкоємці чи варвари? Нове бачення цієї проб­леми, нетрадиційні форми роботи з учнями забезпечили їхній інтерес до екологічної катастрофи. Екологічні до­слідження привели сьогод­нішніх випускників до висновку: «Поки природа – поки на­ше життя». Найактивнішими стали Денис Пуканюк, Андрій Паньків, Іванна Сіщук, Христина Костик.

Екологічна вікторина в 11-В класі (кл. кер. Гречук З. А.) між командами «Бригантина» і «Бумеранг» являла собою екскурсію екологічними стеж­ками. Добре продумана система запитань спонукала до висновків, зіставлень, глибоких роздумів, адже кому, як не нинішнім випускникам, дбати про те, щоб не допустити другого Чорнобиля. Учні 4-Б класу під керівництвом Лаври О. М. провели дискусію про користь та збереження дерев, адже це наші зелені легені. Велику кількість слів-синонімів підібрали школярі до слова безжалісний. Ми, дійс­но, безпощадно руйнуємо все навколо, і нам, як ніколи, слід задуматись над тим, хто ми. Учні 11-А  (кл. кер. Хащук О. М.) та 5-А класів (кл. кер. Юркевич О. Й.) облаштували фітовітальню, де ознайомили своїх ровесників із цікавими фактами використання народної медицини, адже зелена аптека – екологічно чистий продукт.

Нетрадиційною виявилася година спілкування в 10-Б класі. Спільно із психологом Юдіною Т. Л. класний керівник Николайчук І. Я. підготувала тренінгове заняття «Збережімо природу для нащад­ків». За допомогою малюнків школярі показали своє бачення забрудненого довкілля. А щоб зробити його чистішим, десятикласники розробили проекти захисту довкілля в різних областях.

На виховній годині в 7-А класі (кл. кер. Вірста А. М.) організовано зустріч учнів із працівником районного еколого-натуралістичного центру, керівником гуртка Кравчук Л. П. Прикро чути, що у нашій області зникло уже багато видів рідкісних рослин і побачити їх можна лише у Горганському заповіднику.  Людмила Кравчук просила не зривати підсніжники, шафран, первоцвіт. На завершення діти висаджували цибулини шафрану у глечики для кімнатних рослин.

Учні 8-Б класу (кл. кер. Приймак Н. Д.) досліджували проблему збереження довкіл­ля у Надвірні, Долині, Калуші, адже тут – найнебезпечніший рівень забруднення повітря, води, грунту. В ігро­вій формі організовано зуст­річ із природою в 4-А класі (кл. кер. Юрчило Т. Т.). Актори Уляна Марич, Іванна Лукач, Ірина Томин, Уляна Лавринович, Іванна Григораш зіграли ролі Природи, Лісовичка, Річки, Пташки, Рибки. Діти відгадували загадки, розгадували кросворди, орга­нізовували зелений патруль, розв`язували проблему «Якщо не берегти довкілля…». Школярі зверталися до народної мудрості.

У час, коли повторилася біда Чорнобиля в Японії, кожен усе більше задумується над тим, що людина без рідної землі, як соловей без гнізда. Тому низку виховних годин у школі присвятили проблемам Чорнобиля, бережливому ставленню людини до природи. Приємно, що учні нашої школи не лише констатували факти забруднення довкілля, а й самі намагалися по-своєму розв`язати проблеми, розробивши правила поведінки.

Леся СІЩУК,

учениця 9 класу Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!