6 травня 2011, 10:19 | Рубрика: Економіка, Закон
Версія для друку
1,009 переглядів
Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із 1 січня 2011 р. платники ведуть розрахунки зі сплати страхових внесків не конкретно з кожним фондом соцстрахування, а з Пенсійним фондом України по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Сплата його гарантує громадянам право на страхові виплати, які здійснює кожний із фондів соціального страхування.
Роботодавці нараховують єдиний внесок на суми заробітної плати найманих працівників, яка включає в себе основну, додаткову зарплату та інші заохочувальні й компенсаційні виплати. Перелік видів виплат за рахунок коштів роботодавців і на які не нараховують єдиний внесок затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1170 від 22 грудня 2010 р.
Для осіб, котрі працюють у сільському господарстві, на сезонних роботах, виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру, та інших людей, зайнятих на роботах, строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховують на суму, визначену шляхом ділення заробітної плати, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нараховано. Зазначений порядок поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату за відпрацьований час або за рішенням суду.
Підприємці сплачують єдиний внесок за себе та членів сім`ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Об’єктом для його нарахування для підприємців на загальній системі оподаткування є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, яка підлягає обкладанню податком із доходів, а також сума доходу, яка розподіляється між членами сім’ї, котрі беруть участь у провадженні підприємницької діяльності, за ставкою 34,7%.
Фізичні особи-підприємці спрощеної системи оподаткування самостійно визначають суму єдиного внеску від мінімального до максимального.
Мінімальний розмір єдиного внеску визначають розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і підлягає сплаті щомісяця.
Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати, встановлений у ст. 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» та розмір єдиного внеску, встановлений для фізичних осіб-підприємців (34,7%), мінімальний страховий внесок для таких платників становитиме у 2011 році: із 1 січня – 326,53 грн. (941 грн. х 34,7%); із 1 квітня – 333,12 грн. (960 грн. х 34,7%); із 1 жовтня – 341,80 грн. (985 грн. х 34,7%); із 1 грудня – 348,39 грн. (1004 грн. х 34,7%).
Світлана ЛАПТЮК,
заступник начальника управління-начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду в Надвірнянському районі.