Газета по-надвірнянськи
 

Єдиний соціальний внесок: як сплачувати

6 травня 2011, 10:19 | Рубрика: Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 1,009 переглядів

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на зага­льнообов’яз­кове державне соціальне страхування» із 1 січня 2011 р. платники ведуть розрахунки зі сплати страхових внесків не конкретно з кожним фондом соцстрахування, а з Пенсійним фондом України по єдиному внеску на загальнообо­в’язкове державне соціальне страхування. Сплата його гарантує громадянам право на страхові виплати, які здійснює кожний із фондів соціального страхування.

Роботодавці нараховують єдиний внесок на суми заро­бітної плати найманих пра­ців­ників, яка включає в себе основну, додаткову зарплату та інші заохочувальні й компенсаційні виплати. Перелік видів виплат за рахунок кош­тів роботодавців і на які не на­раховують єдиний внесок затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1170 від 22 грудня 2010 р.

Для осіб, котрі працюють у сіль­ському господарстві, на сезонних роботах, виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру, та інших людей, зайнятих на роботах, строк виконання яких перевищує календарний мі­сяць, єдиний внесок нараховують на суму, визначену шля­хом ділення заробітної плати, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нараховано. Зазначений порядок поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату за відпрацьований час або за рішенням суду.

Підприємці сплачують єди­ний внесок за себе та чле­нів сім`ї, які беруть участь у провадженні ними підпри­ємницької діяльності.

Об’єктом для його нарахування для підприємців на загальній системі оподаткування є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, яка підлягає обкладанню податком із доходів, а також сума доходу, яка розпо­діляється між членами сім’ї, котрі беруть участь у прова­дженні підпри­ємницької ді­яльності, за ставкою 34,7%.

Фізичні особи-підприємці спрощеної системи оподаткування самос­тійно визначають суму єдиного внеску від міні­мального до максимального.

Мінімальний розмір єдиного внеску визначають розрахунково як добуток мініма­ль­ного розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заро­бітна плата (дохід), і підлягає сплаті щомісяця.

Враховуючи розмір міні­мальної заробітної плати, встановлений у ст. 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» та розмір єдиного внеску, вста­новлений для фізичних осіб-підприємців (34,7%), мінімальний страховий внесок для таких платників становитиме у 2011 році: із 1 січня – 326,53 грн. (941 грн. х 34,7%); із 1 квітня – 333,12 грн. (960 грн. х 34,7%); із 1 жовтня – 341,80 грн. (985 грн. х 34,7%); із 1 грудня – 348,39 грн. (1004 грн. х 34,7%).

Світлана ЛАПТЮК,

заступник начальника управління-начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду в Надвірнянському районі.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!