Газета по-надвірнянськи
 

Народознавство плекають у Волосові

4 травня 2011, 10:33 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,180 переглядів

«Село моє, окрасо України,// В її віночку квітка запашна.// Ти – ясен день і ночі солов’їні,// І незнищенна долі таїна».

Щирі поетичні рядки Оксани Гаврильчук, учителя української мови і літератури Волосівського НВК, стали епіграфом обласної педпрактики вчителів українознавства, яка відбулася у селі Волосів, де по-особливому шанують і пропагують українську мову, Шевченкове слово.

Слухачі курсів на чолі з керівником провідним спеціалістом інституту післядипломної освіти Оксаною Габорак та мето­дис­том відділу освіти РДА Ганною Перегінчук почерпнули багато інформації про історію села, його відомих жителів, долучились до культури, фольклору цього краю.

Цікавою і змістовною стала мультимедійна презентація роботи навчально-виховного комплексу, її надбань, представлена директором, депутатом районної ради Василем Гайдаром.

Майстер-клас із лозоплетіння від Ярослава ГЛИНЧАКА

«Роль і місце малої Батьківщини у формуванні патріотичних почуттів юних громадян» – тема колективного творчого проекту, який презентували учні старших кла­сів (кер. О. Гаврильчук). Дослідницько-фольклорна ді­яльність учнів широко представлена в довідці про історію села Волосів, учнівських творах: «Село над Стримбою-річкою», «Осінній етюд» (Л. Каратник); «Гафіїна рінь», «Але ж бо ті очі» (М. Федюк). Творчі здібності учениць неодноразово відзначали на україномовних конкурсах (Юлія Мотузко – лауреат Всеукра­їнського літературного конкурсу «Об’єднаймось, брати мої» 2001 р.; Леся Каратник – лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вірю в майбутнє твоє, Україно» 2006 р.; Мар`яна Федюк – призер Всеукраїнського конкурсу «Вірю в майбутнє твоє, Україно» 2009 р.). Патріотизмом, національною свідомістю, любов’ю до рідного села, його традицій та обрядів пронизані твори учениць Волосівського НВК. Виховання маленького українця тут починається ще в початковій ланці. Народознавчі ігри та забавлянки «Молоданчик», «Жук», «Козлик» проводить із молодшими школярами вчитель Ольга Концова. Її учні беруть участь у сільському Великодньому дійстві біля церкви.

Знають і шанують у с. Волосів  і ремесла, що передавались від покоління до покоління, від роду до роду. Під­твердженням цього стала виставка вишивок учнів, виро­бів із лози. Учитель трудового навчання Ярослав Глинчак показав майстер-клас із лозоплетіння, а його учні продемонстрували виготовлені власноруч до Великодня красиві кошики. Технологію писанкарства, виставку писанок представила від Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (директор Роман Романишин) Галина Куцик. Учитель народо­знавства долучила слухачів до історії виникнення писанок, способів розпису гуцульських писанок, традицій писанкарства у Надвірнянщині. Учителі укра­їнознавства Івано-Франківщини полинули в заочну мандрівку-зна­йомство з відомою у Над­вір­ній та й за межами району, області, держави, за­служе­ною майстринею України, неперевершеним творцем різ­номаїтих вишивок Ольгою Писарук, яка передає свій талант і вміння ученицям Надвірнянської ЗОШ № 4.

Ганна Перегінчук, методист українознавства, відзначила належний рівень проведення педпрактики з укра­їнознавства, метою якого є виховання патріота, громадянина Української держави, сві­домого державотворця, творчої особистості, яка  буде здат­на реалізувати своє власне та покликання української нації.

Галина КУЦИК,

заступник директора Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!