4 травня 2011, 10:33 | Рубрика: Духовність
Версія для друку
1,180 переглядів
«Село моє, окрасо України,// В її віночку квітка запашна.// Ти – ясен день і ночі солов’їні,// І незнищенна долі таїна».
Щирі поетичні рядки Оксани Гаврильчук, учителя української мови і літератури Волосівського НВК, стали епіграфом обласної педпрактики вчителів українознавства, яка відбулася у селі Волосів, де по-особливому шанують і пропагують українську мову, Шевченкове слово.
Слухачі курсів на чолі з керівником провідним спеціалістом інституту післядипломної освіти Оксаною Габорак та методистом відділу освіти РДА Ганною Перегінчук почерпнули багато інформації про історію села, його відомих жителів, долучились до культури, фольклору цього краю.
Цікавою і змістовною стала мультимедійна презентація роботи навчально-виховного комплексу, її надбань, представлена директором, депутатом районної ради Василем Гайдаром.

Майстер-клас із лозоплетіння від Ярослава ГЛИНЧАКА
«Роль і місце малої Батьківщини у формуванні патріотичних почуттів юних громадян» – тема колективного творчого проекту, який презентували учні старших класів (кер. О. Гаврильчук). Дослідницько-фольклорна діяльність учнів широко представлена в довідці про історію села Волосів, учнівських творах: «Село над Стримбою-річкою», «Осінній етюд» (Л. Каратник); «Гафіїна рінь», «Але ж бо ті очі» (М. Федюк). Творчі здібності учениць неодноразово відзначали на україномовних конкурсах (Юлія Мотузко – лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу «Об’єднаймось, брати мої» 2001 р.; Леся Каратник – лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вірю в майбутнє твоє, Україно» 2006 р.; Мар`яна Федюк – призер Всеукраїнського конкурсу «Вірю в майбутнє твоє, Україно» 2009 р.). Патріотизмом, національною свідомістю, любов’ю до рідного села, його традицій та обрядів пронизані твори учениць Волосівського НВК. Виховання маленького українця тут починається ще в початковій ланці. Народознавчі ігри та забавлянки «Молоданчик», «Жук», «Козлик» проводить із молодшими школярами вчитель Ольга Концова. Її учні беруть участь у сільському Великодньому дійстві біля церкви.
Знають і шанують у с. Волосів і ремесла, що передавались від покоління до покоління, від роду до роду. Підтвердженням цього стала виставка вишивок учнів, виробів із лози. Учитель трудового навчання Ярослав Глинчак показав майстер-клас із лозоплетіння, а його учні продемонстрували виготовлені власноруч до Великодня красиві кошики. Технологію писанкарства, виставку писанок представила від Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (директор Роман Романишин) Галина Куцик. Учитель народознавства долучила слухачів до історії виникнення писанок, способів розпису гуцульських писанок, традицій писанкарства у Надвірнянщині. Учителі українознавства Івано-Франківщини полинули в заочну мандрівку-знайомство з відомою у Надвірній та й за межами району, області, держави, заслуженою майстринею України, неперевершеним творцем різномаїтих вишивок Ольгою Писарук, яка передає свій талант і вміння ученицям Надвірнянської ЗОШ № 4.
Ганна Перегінчук, методист українознавства, відзначила належний рівень проведення педпрактики з українознавства, метою якого є виховання патріота, громадянина Української держави, свідомого державотворця, творчої особистості, яка буде здатна реалізувати своє власне та покликання української нації.
Галина КУЦИК,
заступник директора Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.