Газета по-надвірнянськи
 

Обіцяне – виконають

27 травня 2011, 12:09 | Рубрика: Влада, Новини Версія для друку Версія для друку 906 переглядів

Із почуттям виконаного власного обов`язку після нелегкої восьмої сесії Надвірнянської міської ради, на  якій, попри спротив громади Надвірної, тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення таки довели до економічно обгрунтованих, депутати знову приступили до роботи на черговій, дев`ятій сесії, яка відбулася цьоготижневої середи.

На початку міський голова Зіновій Андрійович проаналізував діяльність очолюваного ним самоврядного органу в міжсесійний період, акцентуючи вкотре на гострих проблемах, вирішення яких не відображені у грошовому еквіваленті скарбниці міста. Передусім, депутати підтримали озвучене головою звернення до керівницт­ва ДАІ в Івано-Франківській області з приводу стурбованості проїздом важкого автотранспорту центральною частиною міста, внаслідок чого руйнується асфальтне покриття. У документі депутати вимагають вжити рі­шучих заходів – заборонити рух вантажівок через центр Надвірної. Керів­ник міста наголосив на вже цьогочасній підготовці до нового опалювального сезону, що полягає, зокрема, у вивченні й розробленні оптимальної системи теплопостачання з метою недопущення втрат теплової енергії та врахування вартості спожитого газу, яка до кінця року зростатиме.

Питання кладовища й сміттєзвалища Зіновій Андрійович відніс до розряду таких, що вимагають допомоги вищестоящої влади, втручання у переговорний процес депутатів районної та обласної рад. Скажімо, розширення кладовища ускладнюється відмовою частини пнівчан обміняти свої земельні паї: із 27 вдалося домовитися тільки з половиною їх власників. Продовжуються роботи з берегоукріплення. Для розчищення русла потічка Підзамче ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» спонсорувало 1 тис. 300 літрів дизпалива. Зіновій Андрійович ознайомив також депутатів із проектом спорудження обвідного каналу, завдяки чому вдасться скерувати частину води потоку Підзамче в гірську Бистрицю. Під орудою голови депутати детально вивчили схему вуличного освітлення міста, що уможливили винятково підприємці й меценати Надвірної. Виокремлено проблему освітлення в районі лісокомбінату, ос­кільки тамтешнім мережам бракує запасів потужностей. Тому заплановано відновити електрощитову на вул. Соборній. Як відомо, у рамках підготовки до відзначення 20-ї річниці Незалежності України відновлять роботу фонтану, а також парк ім. І. Франка та й саме погруддя Каменяра. Пропонується, крім цього, зі сторони Богородчанського моста на 58 опорах встановити по два жовто-сині прапори. – Такі заходи вже розписані і будуть виконані без жодного залучення коштів із бюджету, – пообіцяв міський голова.

Зіновій Андрійович поставив вимогу перед кожним депутатом міськради обстежити округи щодо виявлення недобросовісних господарів-надвір­нянців й переконати їх таки навести лад на власному подвір`ї. Зокрема, це стосується вулиць Соборна-Мазепи. Адже комунальники не ходитимуть на подвір`я й не коситимуть їм траву. До того ж, з питаннями елементарного наведення санітарного стану в Над­вірній не в змозі справитися один еколог, який уже шостий, за рахунком, у міській раді.

Оголошено депутатські запити. Дмитра Зеленчука – про рівень надання послуг КП «Надвірнянський житловик» мешканцям будинку № 12 на вул. Визволення. Його адресовано на розгляд першому заступникові міського голови Олегові Йосипенку. Богдана Зеленчука – щодо приведення окремих положень Регламенту роботи сесії міської ради у відповідність до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Адресовано на розгляд профільної депутатської комісії. Олени Нечвідової – про вжиття заходів щодо недопущення несанкціонованого забору каменю з річки Бистриця, про що в депутата є навіть відеоматеріал. Вирішено до розв`язання цієї проблеми залучити працівників райвідділу УМВС. Депутати підтримали звернення фракції «Свобода» у міській раді до Конституційного суду з приводу прийняття Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні».

* * *

Обговорення питання про заходи зі зменшення втрат води по КП «Надвір­наводоканал» знову привернуло чималу увагу депутатського корпусу. Хоч над цією проблемою міська влада працює із 2006 р., підкреслив Зіновій Андрійович, вона й донині залишається актуальною. Таке явище, як втрата води – властиві кожному аналогічному підприємству. Днями голови про­фільних комісій міської ради знайомилися з роботою водоканалу м. Рогатин, де також борються з цим комунальним недоліком і мають вже неабиякий досвід, бо впровадили один проект чернівецького науковця, кандидата технічних наук ТзОВ «Автоматика» Василя Хітика. Він полягає у стабілізації тиску (завдяки впровадженню автоматизованої системи оптимізації роботи водопровідної мережі та свердловин першого підйому). Після виступів директора КП Василя Литвинюка та науковця з Чернівців, які детально розповіли про цей проект, депутати підтримали таку пропозицію, проголосувавши за внесення цілої низки необхідних змін у план соціально-економічного розвитку міста на 2011 рік та до відповідного рішення міської ради про водні тарифи.

Позитивно розглянуто клопотання КП «Надвірнашляхбуд» щодо встановлення рентабельності в розмірі 12% на виготовлення асфальтно-бетонної суміші.

Погоджено включення нежитлового приміщення площею 75,3 м2 на вул. Мазепи, 3 до переліку об`єктів нерухомості, що підлягають приватизації шляхом викупу орендарем (благодійна організація «Доброта і милосердя») у 2011 р.

Перелік об`єктів нерухомості, котрі передаватимуть в оренду на конкурсній основі доповнено ще одним об`єктом – приміщенням колишньої насосної на вул. Рамішвілі, 10.

Вирішено внести зміни в рішення міської ради від 23 грудня 2010 р. «Про надання в оренду цілісного майнового комплексу опалювальної котельні на вул. Руднєва, 21 «3» ТзОВ «Альтернатива Інвест» для надання послуг із теплопостачання, визначивши трирічний термін та передбачивши в істотних умовах договору положення про те, що від`єднання споживачів проводитимуть винятково у відповідності до правил надання послуг із централізованого опалення.

Окремим рішенням сесії продовжено дію договору оренди землі на вул. Соборна для добудови незавершеного будівництва корпусу № 2 школи № 5 під приміщення інституту із ТзОВ «Український фінансово-економічний інститут».

Депутати розглянули й інші питання, з яких прийнято відповідні рішення.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!