Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Сич вважає закон про червоні прапори антиконституційним і закликає уникнути їх використання та проігнорувати заходи 9 травня

6 травня 2011, 10:52 | Рубрика: Влада, Духовність, Новини Версія для друку Версія для друку 693 переглядів

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич вважає, що закон про вивішування 9 травня червоних прапорів є антиконституційним, бо він порушує статтю 20 Конституції, в якій чітко вказано, що є державними символами і подано опис державного прапора України. Про це він повідомив 5 травня на брифінгу представникам засобів масової інформації.

«Якщо простою більшістю депутатів Верховної Ради прийнято, що поряд із державним прапором України на офіційних установах має висіти червоний прапор неіснуючої радянської держави, який фальшиво камуфлюють під прапор перемоги, то це вже є порушенням Конс­титуції. Як громадянин України я маю право не виконувати цей закон. Стаття 65-та Конституції зобов’язує мене поряд з іншим робити все можливе, щоб не допустити непошанування символів нашої держави. Сам факт вивішування червоного прапора, прапора радянської тоталітарної держави, яка всіляко винищувала українську національну символіку, що пізніше стала символікою нашої держави – це вже є брутальним виявом непошанування державного символу», – сказав Олександр Сич.

«Я як громадянин і як будь-хто інший із громадян України, маю право не допустити непошанування української державної символіки. 65-та стаття Конституції України гласить: «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України». Я виконую свій обов’язок і докладу максимум зусиль, щоб українські символи, зокрема, український прапор, був належно пошанований і не був по-блюзнірському спрофанований вивішуванням червоних прапорів комуністичної імперії», – заявив голова Івано-Франківської обласної ради і нагадав, що Конституція України має найвищу юридичну силу у нашій країні. Він повідомив, що, як голова обласної ради, докладе максимум зусиль, щоб виконати рішення обласної ради про заборону вивішування червоних прапорів.

«Я не підпишу жодних докумен­тів, які стосуються відзначення 9 травня і вивішування червоних символів. Як голова обласної ради я звертаюся до громадськості краю із закликом проігнорувати всі можливі заходи, паради й урочистості, які будуть відбуватися в цей день. Я всіх жителів нашої області закликаю уникнути використання червоних прапорів, щоб уникнути провокацій, спрямованих на порушення спокою, миру і стабільності на території нашої області. Я вживу всіх необхідних заходів, які будуть потрібні від мене як від голови обласної ради, щоб на території області не було порушено спокою», – сказав Олександр Сич.

Також голова Івано-Франківської обласної ради вважає, що буде правильно, якщо президент заветує закон про використання червоних прапорів 9 травня. Олександр Сич каже, що якщо президент цього не зробить, це суперечитиме його заявам, що він робитиме все для того, щоб існувала консолідація в укра­їнському суспільстві і робитиме все можливе для здійснення курсу на євроінтеграцію.

«Зрозуміло, що прийняття цього закону, перш за все, спрямоване проти консолідації українського суспільства і якщо президент говорить про консолідацію і водночас підпише цей закон – це означатиме, що він непослідовний у своїх діях», – сказав Олександр Сич.

«Якщо президент каже, що головним напрямком зовнішньої по­літики нашої держави є євроінте­грація, то він повинен знати, що прийняття цього закону суперечить цілому ряду постанов і декларацій ОБСЄ та Парламентської асамблеї Ради Європи. Зокрема, це Празька декларація «Європейська свідомість і тоталітаризм», резолюція «Необхідність міжнародного засудження злочинів тоталітарних комуністичних режимів», резолюція «Возз’єднання розділеної Європи». У всіх цих резолюціях, які розвивають одна одну, мова йде про необхідність засудження комуніс­тичного режиму як тоталітарного, про засудження намагань повернути символіку цього режиму та від­білювати історію від тих злочинів, які вчинені цим режимом», – нагадав Олександр Сич.

Прес-служба голови обласної ради.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!