
Вінки від районної влади і районної спілки «Чорнобиль» – данина пам`яті ліквідаторам ЧАЕС
25-ті роковини аварії на ЧАЕС у районному будинку культури відзначили годиною пам`яті.
– Сьогоднішнє свято – сумне, – сказав у вступному слові голова РДА Володимир Калічко. – Природа показала, що не терпить людської байдужості. Безпека діє тоді, коли є відповідальність.
Серед земляків, які стали на захист людства, сьогодні маємо 33 інваліди І категорії, 41 потерпілого, 104 дітей, 17 родин втратило годувальників, нагадав очільник району, одночасно звертаючись до керівників підприємств, установ, організацій і всіх людей доброї волі, котрі займаються меценатством, повсякчас допомагати цим категоріям краян. Адже вони, ризикуючи життям і здоров`ям, захистили не тільки рідну землю, а й увесь світ.

Нагороди чорнобильцям вручили голови РДА Володимир КАЛІЧКО (вгорі) і районної ради Василь ПОПОВИЧ
– Президент, Уряд, влада на місцях всіляко сприятимуть, щоб люди – ліквідатори аварії, мали можливість і лікуватися, і відпочивати, – наголосив Володимир Калічко. – Дивлячись на події в Японії, ми повинні зробити правильні висновки, щоб більше ніколи не довелося ціною власного життя захищати життя інших.
Учасники години-реквієм хвилиною мовчання вшанували пам`ять полеглих борців у ядерній катастрофі.
Голова районної ради Василь Попович підкреслив, що перші наслідки аварії на ЧАЕС люди ліквідовували без жодних надійних засобів захисту, голими руками, з лопатами, без досвіду. Так гідно, наражаючись на смертельну небезпеку, вони виконували свій громадянський обов`язок, передусім, перед рідним народом.
Багато хто пам`ятає, як нам весь час доказували, в чому сила мирного атому, продовжив керівник представницької влади району. Та з`ясувалося, що людина – не є царем природи. І сьогодні природа нагадує нам цунамі й землетрусами, що ми прийшли до тієї точки, після якої повернутися назад неможливо. Ми самі для себе готуємо поганий кінець.
На прикладі землетрусу в Японії, де, здавалося б, високий рівень безпеки, бездоганні АЕС – наслідки дуже жахливі і непередбачувані для всього світу.
Схиляємо голови перед ліквідаторами, які зробили максимально, сказав Василь Попович, зауваживши, що пам`ятати про них треба не тільки у день чергової річниці, а щодня, коли вони залишаються зі своїми проблемами наодинці.

Фитьківські школярі та педагоги у тематичній композиції
У той день чимало чорнобильців нагородили відзнаками. Подяк голів районних ради і держадміністрації та грошових премій удостоїлись, зокрема, Віра Саламатова, Іван Костюк, Дарія Вепринюк, Любов Мазур і ще багато їх побратимів з ліквідації наслідків атомного вибуху. Орден «За самовідданість і самопожертву» для Марти Дунець, яка була відсутня за станом здоров`я, вручили її чоловікові. Серед удостоєних ордена «За заслуги» – Володимир Лабенський, Михайло Зубко, Богдан Нагорняк. Медаллю «За мужність і честь» нагороджені Марія Рогів, Роман Попович та інші ліквідатори; значком «25 років Чорнобиля» – Василь Мироняк, Ярема Гайнацький, а також Василь Ломпас, Роман Бенюк.
Одразу ж після процедури нагородження із зали виступила Тамара Коноваленко, одна із перших учасниць ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, запитуючи, чому згадали не всіх ліквідаторів-чорнобильців. Вирішено до цього питання повернутися під час зустрічі керівництва району з чорнобильцями Надвірнянщини у середу, 4 травня ц. р.
Годину-реквієм завершила літературно-музична композиція «Чи знаєш ти, світе, як плаче Полин?» у виконанні учнів Фитьківської ЗОШ І-ІІІ ст. під орудою Оксани Івасик.
Наш кор.
Світлини Назарія ГРИДЖУКА
Шановні краяни!
У середу, 4 травня ц. р. о 13-й год. у залі засідань РДА (м. Надвірна, м-н Шевченка, 33, 3-ій поверх) відбудеться зустріч керівництва райдержадміністрації, районної та міської рад, установ та організацій району з учасниками-ліквідаторами, членами районної спілки «Чорнобиль» і жителями Надвірнянського району, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Районна держадміністрація.