Газета по-надвірнянськи
 

Пріоритет – життя і здоров`я трудівників

4 травня 2011, 10:23 | Рубрика: Закон, Здоров`я, Свята Версія для друку Версія для друку 951 переглядів

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/2006 встановлено національний День охорони праці, який щороку відзначають 28 квітня, що збігається в часі із Всесвітнім днем охорони праці і проводиться на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

Головною метою державної політики України в сфері охорони праці є збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. Зараз наша країна, як і багато інших держав світу, переживає складні часи фінансово-економічної кризи. Однак, за будь-яких обставин конституційне право працівника на належні, безпечні та здорові умови праці повинно забезпечуватись роботодавцем і бути предметом особливої турботи та контролю держави.

Основними напрямками діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби з розділу гігієни праці є здійс­нення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за об’єктами промисловості та сільського господарства, гі­гієнічна оцінка умов та характеру праці на робочих місцях, контроль умов праці працівників на відповідність гігіє­нічним нормативам, проведення атестації робочих місць за умовами праці, санітарно-гігієнічна паспортизація стану виробничих приміщень промислових та сільськогосподарських підприємств.

Аналіз щорічної перевір­ки державної санепідслужби району стану умов праці, виконання вимог санітарних норм і правил свідчить, що тільки 49% підприємств ра­йону відповідають вимогам санітарного законодавства. Технічна та технологічна відсталість обладнання та виробничих процесів на частині підприємств, значний знос основних засобів виробництва, обмежені вирішення стратегічних завдань розвитку комп­лексу не дозволяють створити безпечні в санітарно-гігієнічному відношенні умови праці.

Керівництво окремих під­приємств району на належному рівні веде роботу зі створення безпечних умов праці працюючих робітників. Це, в першу чергу, стосується таких підприємств, як ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» (голова правління Шиляєв О. Л.), ТОВ СП «Промінь-Карпати» (дир. Гурмак В. Д.), ТВКФ «Нафтотранссервіс» (дир. Слабецький В. М.) та підприємців Туріва В. Ф., Страхова І. М., Андрійовича А. М., Янцюк О. Й.

Викликають занепокоєння в санітарної служби окремі підприємства та суб’єкти господарювання, які ігнорують приписи санітарної служби, грубо порушуючи тим самим цілий ряд статей Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», що значно погіршує умови праці робітників, впливаючи на стан захворюваності з тимчасовою втратою працездатності. До цього переліку слід віднести всі лісопильно-деревообробні виробництва, які функціонують на території району.

До таких підприємств і посадових осіб застосовують адміністративні (штрафи) та адміністративно-запобіжні заходи (постанови на припинення експлуатації) об’єктів. Торік за окремі порушення вимог санітарного законодавства спеціалісти райСЕС при­тягнули до адміністративної відповідальності 67 посадових осіб.

Не дивлячись на сталу тенденцію скорочення кіль­кості працівників, які одержують пільги та компенсації за умовами праці, на відшкодування шкоди, медичну, професійну й соціальну реабілітацію осіб, які постраждали від нещасних випадків на виробництві та отримали професійні захворювання, в Україні використано з коштів державного соціального страхування понад 3 млрд. грн., по області близько 10 млн. грн.

У районі склалася тенденція зі зниження рівня профе­сійної захворюваності. Так, кількість професійних захворювань, зареєстрованих на території району, знизилась із трьох випадків у 1999 р. до одного випадку, які реєструють протягом останніх трьох років. І це при тому, що в Україні за останні роки реєструють 6-7 тисяч випадків профзахворювань щорічно.

Зважаючи на пріоритет­ність життя і здоров’я людей, роботодавці не повинні заощаджувати на створенні здорових і безпечних умов праці на підприємствах та скорочувати кількість фахів­ців, які опікуються цими проб­лемами.

Віра АНДРІЙКІВ,

завідувачка відділення гігієни праці Надвірнянської райСЕС.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!