Газета по-надвірнянськи
 

Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

27 травня 2011, 11:39 | Рубрика: Влада, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 828 переглядів

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» інваліди з дитинства і законні представники дітей-інвалідів мають право на державну со­ціальну допомогу, яку призначає і виплачує управ­ління праці та соціального захисту населення.

До державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства І групи та дітям-інвалідам встановлюється надбавка на догляд за ними: за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері надбавку на догляд за дитиною-інвалідом призначають незалежно від факту роботи.

Законом України від 15 березня 2011 р. № 3133-17 «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інвалідам» запроваджено надбавку на догляд за дітьми-інвалідами особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, за умови фактичного догляду за нею.

Також одиноким інвалідам з дитинства ІІ та ІІІ груп, які потребують постійного стороннього догляду, встановлена надбавка на догляд за ними на підставі довідки лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу.

У разі смерті інваліда з дитинства або дитини-інваліда члена його сім’ї або особі, яка здійснила поховання, виплачують на вибір допомогу на поховання у розмірі двомісячної суми державної соціальної допомоги згідно із цим Законом або допомогу на поховання чи відшкодування витрат на поховання згідно з іншими нормативно-правовими актами.

Цей Закон набрав чинності з 8 квітня 2011 року.

Із 1січня 2012 року розмір надбавки на догляд за інвалідом з дитинства І групи збільшується на 25 відсотків; інвалідам з дитинства, віднесеним до підгрупи А-І групи – 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інвалідам з дитинства, віднесеним до підгрупи Б-І групи – 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Телефон для довідок 2-60-99, 2-41-59 – Оксана Гаврищук, начальник відділу грошових виплат і компенсацій.

Андрій КРЕХОВЕЦЬКИЙ,

начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!