Газета по-надвірнянськи
 

Пройшла успішне випробування на тваринах вакцина проти вірусу СНІДу

27 травня 2011, 11:46 | Рубрика: Здоров`я, Новини, Технології Версія для друку Версія для друку 18,121 переглядів

На сторінках наукового журналу Nature днями була опублікована інформація про те, що науковці з американського університету Орегона вакцинної і генної терапії розробили експериментальну вакцину, за допомогою якої вони змогли пов­ністю очистити кров лабораторних мавп від вірусу, який здатен викликати СНІД.

За словами самих творців вакцини, приблизно через три роки її ви­пробують на людях.

У рамках експерименту науковці ввели новостворену вакцину відразу 24 здоровим макакам-резусам, яких пізніше заразили вірусом імунодефіциту мавп. На думку науковців, саме від цього вірусу походить ВІЛ (вірус імунодефіциту людини), який у кінцевому результаті викликає СНІД.

Встановлено, що дія вакцини зупинила розмноження вірусу в 13 мавп. А в 12 мавп захисний ефект був зафіксований навіть рік після щеплення.

Професор Луїс Пікер сказав, що тепер за допомогою використання цієї вакцини можна контролювати ві­рус або пов­ністю позбутися його.

Наступний етап ви­пробувань вакцини передбачає участь людини. За словами Луїса Пі­кера це станеться не швидше, ніж через три роки.

Поширений вид вірусу під наз­вою «цитомегаловірус» став основою нової вакцини. Завдяки вико­ристанню генної інженерії він був повністю змінений і в результаті став виробляти «Е-клітини пам’я­ті», які спонукають імунну систему знищувати вірус імунодефіциту.

Як заявляють науковці, після того, як цитомегаловірус потрапляє в організм, то він залишається там назавжди. Тобто, можна говорити, що дія вакцини буде постійною.

За матеріалами інтернет-джерел.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!