Цьоготижневу прес-конференцію представникам місцевих ЗМІ начальник ДПІ в Надвірнянському районі Богдан НАГОРНЯК присвятив темі руйнування схем мінімізації податкових зобов`язань.
Він, зокрема, повідомив, що у січні-квітні 2011 р. до Зведеного бюджету району платниками податків сплачено 173,8 млн. грн. платежів, які контролює податкова інспекція. Приріст до показників минулого року становить 81,1 млн. грн. або в 1,9 раза більше. Із них до державного бюджету надійшло 144 млн. грн., що на 75,6 млн. грн. більше аналогічного періоду торік. У порівнянні з минулим роком зросли надходження і до місцевого бюджету. При плані 25,8 млн. грн. надійшло 29,9 млн. грн. План перевиконано на 4 млн. грн.
Найбільший приріст до показників відповідного періоду торік досягнуто з таких податків: податок на прибуток підприємств – на 2 млн. грн.; рентної плати – на 42,9 млн. грн; податку на доходи фізичних осіб – на 3,8 млн. грн.; платежів на користування надрами – на 1,1 млн. грн.
Сьогодні основним завданням податківців є залучення можливих резервів збільшення податкових надходжень до бюджетів за рахунок руйнування схем мінімізації податкових зобов`язань, які використовують підприємства.
Протягом січня-квітня ц. р. проведено 10 комплексних планових перевірок, крім того проведено 16 позапланових та 67 зустрічних перевірок, за результатами яких до бюджетів усіх рівнів донараховано узгоджених податкових зобов’язань на 660 тис. грн. Із донарахованих сум до бюджету мобілізовано 24,8 млн. грн., у т. ч., погашення заборгованості за актами минулих років з акцизного збору 24,4 млн. грн.
За наслідками проведених документальних перевірок зменшено збитки на 15 тис. грн. Із податку на додану вартість зменшено від`ємне значення об`єкта оподаткування на 181 тис. грн. та упереджено бюджетне відшкодування – 56,7 тис. грн.
У першому кварталі цього року збитково спрацювали три підприємства, також три підприємства задекларували доходи на рівні витрат. Збільшився рівень податкової віддачі по податку на прибуток до 2,3 відсотка, що на 0,88% більше, ніж торік. У цілому по району у порівнянні з першим кварталом 2010 р. 81 підприємство збільшило нарахування по податку на прибуток. Збільшили сплату податку ТОВ «Компанія Промламінат», ТОВ ТД «Нафтотранссервіс», ТОВ ТД «Карпатнафтотрейд», ДП «Делятинський лісгосп», ДП «Надвірнянський лісгосп».
ДПА України заборонено проведення фактичних перевірок суб`єктів господарської діяльності-фізичних осіб до кінця першого півріччя 2011 року. Однак це не стосується тих підприємців, на діяльність яких є скарги.
Протягом січня-квітня 2011 р. проведено перевірки з виявлення неоформлених найманих працівників, обстежено 21 СГД-фізичних осіб, за результатами перевірок виявлено 14 неоформлених найманих працівників. У результаті направлених матеріалів притягнено до адміністративної відповідальності за порушення норм трудового законодавства трьох СГД- фізичних осіб, та згідно постанов суду винесено штрафи – 1,5 тис. грн.; за рахунок проведених співбесід із суб`єктами підприємницької діяльності-фізичними особами укладено 59 трудових угод. Виявлено 5 випадків виплати зарплати у «конвертах» та донараховано податку з доходів фізичних осіб у сумі 5,2 тис. грн., одного громадянина, який займався підприємницькою діяльністю без державної реєстрації.
Протягом четвертого кварталу 2010 року 37 юридичних осіб нараховували зарплату, нижче законодавчо встановленого рівня, порівняно з першим кварталом 2010 р. в четвертому кварталі збільшили нарахування зарплати 20 підприємств.
ДПА України працює над вдосконаленням Податкового кодексу України. Зокрема законом № 3221-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України» відмінено подачу Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб, а Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку подають лише у разі нарахування сум, зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.
Передбачається реформування спрощеної системи оподаткування, зокрема, підприємців, які займаються ремісництвом та побутовим обслуговуванням населення, а тим, котрі не мають найманих працівників і обсяг доходу від такої діяльності не перевищує 150 мінімальних зарплат на рік, ставку оподаткування буде знижено.
Відповідаючи на запитання журналістів, Богдан Нагорняк зазначив, що до 1 червня ц. р. ДПІ у районі подасть конкретні пропозиції щодо «розщеплення» прибуткового податку працівників структурних підрозділів нафтогазовидобувних та лісогосподарських й інших підприємств району для їх зарахування у дохідну частину сільських та селищних бюджетів. У ці дні податківці району надають значної уваги аналітичній роботі з відповідною інформацією про роботу суб`єктів підприємницької діяльності.
Наш кор.