6 травня 2011, 10:18 | Рубрика: Здоров`я
Версія для друку
720 переглядів
Незважаючи на те, що холодна пора року змінилась теплими сонячними днями, до лікарів звертаються пацієнти зі скаргами на нежить, який не минає протягом 7-10 і більше днів. Це – сезонний риніт, який може ускладнитись синуситом.
Риніти та риносинусити бувають різні: вірусні, бактеріальні, алергічні. Перші два види – симптоми застудних захворювань, які частіше виникають у холодну пору року. Слизисті виділення з носа, затруднене носове дихання, чихання, які появляються навесні та влітку, здебільшого мають алергічний характер. Алергія – неадекватна реакція організму стосовно тваринного, рослинного білка або хімічних алергенів: побутових миючих середників, різних лікарських препаратів, особливо синтетичного походження, нераціональне вживання лікарських препаратів, перш за все антибіотиків, харчових продуктів із хімічними добавками.
Лороргани, особливо ніс, глотка та додаткові пазухи носа є місцем накопичення та природним провідником із навколишнього середовища в організм інгаляційних алергенів. Тому ці органи відносяться до т. зв. «шокових». При попаданні алергену в організм і виникненні захворювання всі зміни в носі, глотці та додаткових пазухах носа мають повністю зворотний характер.
Тому при виникненні затрудненого носового дихання, чиханні, виділеннях із носа, головних болях, які, незважаючи на самолікування, не минають протягом 7-10 днів, необхідно обов’язково звернутись до отоларинголога, який обстежить і призначить правильне лікування. В іншому випадку хвороба може перейти у хронічну і вилікувати її набагато складніше.
Ярослав ІСОПЕНКО,
головний лікар центральної райлікарні.
Любов ЯКУБОВСЬКА,
лікар-отоларинголог.