Уперше в Надвірнянському коледжі НТУ з участю представників райдержадміністрації в особі заступника голови РДА Степана Іроденка, начальника управління економіки РДА Василя Уніята та директора навчального закладу Ростислава Нагорного відбувся захист інвестиційних проектів, які підготували кращі студенти цієї освітньої установи.
Хоча дещо і хвилювалися майбутні економісти, але почували себе розкуто, аргументовано обгрунтовували вартісність своїх, у багатьох випадках оригінальних творчих робіт, які увібрали в себе свіжі думки і новаторські підходи, представляючи їх на оцінювання економічній службі РДА та колективу.
Свої інвестпроекти студенти присвятили різним темам. Але всі вони важливі для Надвірнянщини. Скажімо, студентка групи Е-31 Наталія Коцько запропонувала до обговорення проект «Здоров`я дитини – багатство родини. Здоров`я народу – багатство країни. Створення дитячого оздоровчого комплексу «Здоров`ячко» на базі профілакторію «Плай» у Биткові». Тема досить актуальна, оскільки у районі відсутній стаціонарний оздоровчий табір для юнацтва, то райдержадміністрацію найбільше зацікавив саме він. Його уможливлення і справді вирішило б назрілу проблему. У планах роботи РДА, за словами Степана Іроденка, є намітки і щодо цього. Та наразі профілакторій «Плай» на балансі ПАТ «Укрнафта». Якщо воно погодиться передати його на утримання територіальних громад Надвірнянщини, то є шанс реалізувати саме цей інвестпроект. Поки що Наталію Коцько запрошено для грунтовнішого обговорення її доробку в РДА.

Задоволений інвестпроектами заступник голови РДА Степан ІРОДЕНКО, думку якого підтримують начальник управління економіки РДА Василь УНІЯТ та заступник директора Надвірнянського коледжу НТУ з навчально-методичної та наукової роботи Світлана ДРЕБОТ
Степан Іроденко та Василь Уніят відзначили інноваційність думок інших студентів. Адже для більшості інвестпроектів характерний свіжий і дуже цікавий погляд. Тому і залучатимуть безпосередньо сільських та селищних голів до співпраці зі студентами коледжу, можливо, в майбутньому створять у навчальному закладі наукову групу-філію районного бізнес-центру.
Студентки цієї ж групи Тетяна Міськевич та Уляна Халапенко запропонували проект «Етнографічний музей смт. Делятин», а Ольга Йосипенко – «Перекриття даху у приміщенні дошкільного навчального закладу «Золота рибка» у с. Перерісль.

Наталія КОЦЬКО (ліворуч): «Мій інвестпроект «приземлений» до селища Битків
Відповідально поставилися до написання інвестпроекту «Реконструкція одностороннього переїзду через річку Ославка до вулиць Сагайдачного та Галана у Білих Ославах» студентки Мар`яна Ванчуляк та Світлана Левицька. Їхня колега Юлія Федорчук (група ЕС-31) винесла на суд викладачів, студентів та представників влади роботу «Освітлення вулиць села Білі Ослави».
Скористався моментом і студент Микола Вірстюк також із групи ЕС-31, «засвітивши» свій доробок «Будинок культури села Гвізд». Позитивної оцінки заслуговує і бізнес-план студентів Романії Мигалюк і Тараса Йосипчука «Виготовлення паливних брикетів – екологічно чистого палива майбутнього – ПП «Раут».
Заступник голови РДА Степан Іроденко висловився про активнішу співпрацю виконавчої влади району із студентами та викладачами коледжу щодо написання інвестиційних проектів, заявивши, що вона цьому сприятиме.
Ростислав Нагорний подякував керівництву РДА за увагу до студентської думки, навчального закладу, в якому навчаються здібні дівчата та юнаки з нашого району в основному, де працюють молоді і досвідчені талановиті викладачі. Така увага націлює на конкретику справ. Прагнутимемо, сказав керівник коледжу, виправдати надію та сподівання районної влади.
– Інвестиційні проекти, з якими нас ознайомили, сказав Василь Уніят, – це новий рівень і за змістом, і за тематикою. – Приємно, що студенти вміють презентувати свої проекти дуже кваліфіковано аудиторії.
Водночас побажав тим, котрі писатимуть проекти з оновлення населених пунктів, обов`язково нарівні з коштами обласного та місцевого бюджетів до розв`язання соціально-економічних проблем залучати кошти громад.
Микола ПИТЛЮК
«Народна Воля»
Світлина Володимира МАНІВЧУКА