Газета по-надвірнянськи
 

Травнева колегія РДА: конструктивна розмова у діапазоні назрілих проблем

27 травня 2011, 12:15 | Рубрика: Влада, Новини Версія для друку Версія для друку 905 переглядів

Саме конструктивізм, чіткість, актуальність для життєдіяльності району питань, внесених до порядку денного засідання колегії РДА, відзначив заступник начальника управлін­ня житлово-комунального господарства облдержадміністрації Василь Ковальчук, а також нагадав, що Надвірнянщина, як і частково Богородчани, є своєрідними «воротами» у Карпати, тому повинна дбати про туристичну привабливість.

Чергове засідання колегії провів 24 травня ц. р. голова РДА Володимир Калічко з учас­тю голови районної ради Василя Поповича, інших членів колегії, керівників підпри­ємств, установ, відділів та управлінь РДА, представників виконкомів органів місцевого самоврядування.

Головуючий відразу задав діловий тон, тому й розмова вийшла предметна, чітка, без дистанціювання від назрілих проблем.

Першою доповідала начальник управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідія Захарко про підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу і житлово-комунального підпри­ємства під час опалювального сезону 2010-2011 рр. та завдання з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років. Під час опалювального сезону до роботи задіяли 53 котельні, з яких: 25 – по КП «Над­вірнатепло­комуненерго» ра­йон­ної ради, одна котельня – ТзОВ «Струмок», дві – КП «Руднєватепло­енерго», одна – приватне підприємст­во «Раут», а також 10 котелень у закладах охорони здоров`я та 14 – у закладах освіти.

Детально проаналізовано роботу кожного з них. Серед проблем: зношеність теплових мереж. Тільки на їх термінову заміну для бюджетних установ та організацій району необхідно 2,8 км труб. Не у кращому стані мережі водопостачання і водовідведення. Тут термінової заміни потребують 8,2 км труб із 87,3 км; два під­приємства теплової енергетики «Руд­нєватеплоенерго» та «Раут» допустили борги за спожитий газ; фінансування субвенції з державного бю­дже­ту на виконання Програми розвитку і реформування галузі ЖКГ не проводили. Умовою цього фінансування є щорічне уточнення схеми тепло­постачання м. Надвірна; велика кількість дозволів на локальне опалення призвело до зниження рентабельності підприємств паливно-енергетичного комплексу; відсутні кошти на енергоаудит підприємств комунальної теплоенергетики і на придбання необхідних матеріалів та ін.

Гострою проблемою для всіх підприємств ЖКГ є рівень тарифів за надані послуги, які не завжди є економічно обгрунтованими. Тому керівник району доручив переглянути ціноутворення, а також зорієнтував на пошук альтернативних паливних резервів.

Загалом попередній опалювальний період розпочали вчасно і прове­ли без особливих ускладнень. Рі­шен­ням колегії затвердили першочергові заходи щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2011-2012 років.

 

Чи стануть ліси власністю громад?

Таке питання виникло під час обговорення роботи Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу, який входить у структуру Івано-Франківського обласного комунального підприємства «Облагроліс». Основним його завданням є проведення комплексу заходів з охорони, збереження, використання та відтворення лісових ресурсів. Як це завдання реалізовують, розповідав директор Надвірнянського спецагролісгоспу Микола Іванюк.

Площа лісового фонду підприємства складає 8303 га і розташована на території 21 сільської ради в обсязі 140 окремих контурів.

Підприємству вдалося погасити заборгованість із виплати зарплати, до бюджету, страхових внесків до Пенсійного та інших фондів. Але воно і далі у важкому фінансовому стані. Тому і виникло питання можливої доцільності його розпаювання, як у сусідніх районах. Не всі сільські голови, як і члени колегії, готові до однозначної відповіді. Тому доручили вивчити з цього питання думку територіальних громад.

 

Виконання протитуберкульозної програми – незадовільне

Про виконання у ра­йоні Програми протидії захворювання на туберкульоз на 2007-2011 рр. доповідав головний лікар центральної районної лікарні Ярослав Ісопенко.

Ця програма затверджена розпорядженням голови РДА 20 листопада 2007 р. та ХІ сесією районної ради 15 січня 2008 р. Щоквартально проводять моніторинг та оцінку стану виконання заходів Програми. За інформацією головного лікаря ЦРЛ, найчастіше це захворювання зустрічається у сільського населення, особливо занедбані форми у чоло­віків, а також в осіб із поганим матеріальним забезпеченням, які виїжджають на сезонні роботи або на заро­бітки за кордон, зловживають алкоголем.

Захворюваність жителів району на всі форми туберкульозу зросла у першому квар­талі ц. р. і становить 26,5 на 100 тис. населення проти 17,7 у 2010 р. Щоправда, цьогоріч цієї недуги не виявили у дітей і підлітків (торік виявлено туберкульоз легень із розпадом у 17-річного під­літка).

Вище середньорайонного показника загальна захворюваність туберкульозом у ц. р. на дільницях сіл Пасічна, Тисменичани, Парище, Ланчин, Перерісль. Не виявлено його у Бистриці, Білих Ославах, Волосові і Биткові.

Ярослав Ісопенко детально охарактеризував структуру хворих із вперше виявленим та деструктивним туберкульозом, його первинним бацилярним (заразним) рівнем, профілактичними заходами та основними проблемами.

Зріс відсоток хворих, виявлених при профоглядах. План профілактичниних флюоро­гра­фічних оглядів жителів райо­ну виконано лише на 24,1%.

Рішенням ОДА зобов`язано адміністрацію центральної райлікарні відкрити стаціонарне відділення у 2008-2009, 2011 р. Але пропозиції ЦРЛ щодо його відкриття у селищах Битків і Ланчин, а також у Лузі не реалізовані. Відкривати його необхідно або погодити лікування хворих на туберкульоз у Солотвинському тубвідділенні. Головний медик району назвав ще низку проблем і фактів.

Загальна картина – тривожна. Тому довкола цього питання точилася гостра дискусія. Голова РДА Володимир Калічко піддав критиці про­філактичку роботу, зокрема, у плані залучення жителів району до обстежень на пересувному флюорографі обласного фтизіатричного диспансеру та ін. Констатовано також недостатніми: системну роботу первинної ланки (лі­карські амбулаторії, ФАПи), контроль з боку вищої (ЦРЛ), співпрацю із виконкомами органів місцевого самоврядування тощо. За недопрацювання «перепало» медикам лікувальних закладів тих сіл, де найвища захворюваність сухотами. Сільським головам цих населених пунктів рекомендували оперативно обговорити стан захворювання на засіданнях виконкому та сесіях. А роботу з виконання у районі Програми протидії захворювання на туберку­льоз визнали незадовільною.

* * *

Заслухано також інформації начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Андрія Креховецького – про стан призначення та виплати державних соціальних допомог жителям району; головного спе­ціаліста відділу у справах сім`ї, молоді та спорту РДА Тараса Дем`янчука – про забезпечення у районі організованого відпочинку й оздоровлення дітей у літній період 2011 р.; головного санітарного лікаря району Роксолани Іваніщак – про хід виконання розпорядження голови РДА «Про санітарно-технічний стан кладовищ та полігонів для твердих побутових від­ходів у районі». Прийняті від­повідні рішення, зокрема, стосовно оздоровлення та відпочинку дітей, передусім їх безпеки, форм відпочинку, харчування тощо. Затверджено склад координаційної ради з питань літнього оздоровлення дітей, яку очолила заступник голови РДА Богдана Ковалюк.

Орися СПІВАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!