Газета по-надвірнянськи
 

У будинку «Просвіти» у травні

13 травня 2011, 10:48 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 719 переглядів

«Жінка – найбільше диво на землі» – ці слова П. Загребельного лягли в основу великої книжково-публіцистичної, ілюстративної виставки з нагоди Дня Матері.

Від Пречистої Діви Марії, від Княжої доби до епохи Відродження жінка-мати символізувала свій характер борця й унікальні можливості в усіх сферах земної цивілізації.

В Україні культ матері відомий із правіків, а відзначають його з 1929 року з ініціативи редактора тижневика «Жіноча доля» Олени Кисилевської. Московські окупанти, прийшовши на нашу землю, припинили це святкування.

«Неперевершений майстер соціально-психологічних новел» – виставка книг, публікацій, ілюстрацій, які представляють життя і ді­яльність українського письменника, громадського діяча Василя Стефаника, приурочена 140-річчю від дня наро­дження.

«З болю… І все, що я писав, мене боліло».

«Їх боротьба – це наша гордість» – художні твори, публіцистика, періодичні видання розповідають про героїчну боротьбу національних провідників. Виставка нагадає відвідувачам про День Героїв. У підзаголовку використані слова Степана Бандери: «Правда – це дорога, якою людська душа прямує до Бога».

Думаймо, українці, бо стої­мо над прірвою хаосу, брехні і злиднів. Отяммося і зрозу­міймо: до правди дорога терниста!

У суботу, 14 травня о 19-ій год. – дискотека-проект «Українська вишиванка», присвячена Дню Героїв. Звучатимуть пісні і вірші. Із доповідями виступлять члени «Молодої Просвіти» м. Надвірна.

Політично-дискусійний клуб «Жорна». На засідання чекаємо 29 травня о 17-ій год. Клуб відкритий для відвертої, гострої, інтелектуальної розмови, що стосується політичного, духовного, соціального життя нації. Не минаймо осторонь важливих проблем у суспільстві.

Заяви, звернення, протести будуть апельовані до відповідних організацій за визначенням клубу. Не отримавши відповідей на наші документи, діятимемо радикально, інформуючи прокуратуру та державні інстанції вищого рівня, а також через засоби масової інформації.

Робота клубу – довільна, принципова, ділова. Хочемо бачити на дискусії розумних, мислячих, творчих в інноваційній динаміці краян, радикальних до потрібних змін в Україні. Ставитимемось жорстко до невиконання пе­редвиборних обіцянок депутатів усіх рівнів.

Поговоримо про безробіття молоді у нашому районі, про стан освіти, культури, медицини, просвітництва і про інші галузі.

Палітра роботи клубу не встановлюється заздалегідь.

«Боровся за Соборну Україну» – публіцистична виставка, присвячена 85-річчю з дня загибелі від руки московського агента у Парижі Симона Петлюри – державного, політичного та військового діяча, Головного Отамана військ УНР і Голови Директорії Української Народної Республіки, публіциста.

Член Російської Академії наук Ф. Корж писав: «Петлюра – безмірно вищий за те, що про нього думають. Він з когорти вождів, людина з того тіста, що колись у старовину закладали династії, а в наш демократичний час стають національними героями».

«Іван Франко – розум і серце нації» – виставка друкованого слова про Каменяра у фотодокументах відкриється напередодні 95-ї річниці смерті майстра прози, поезії, драми, вченого, філософа, журналіста, громадського діяча.

Микола Зеров про Івана Франка писав: «Хоч який трудний шлях життьовий йому випав, але в кінцевім акорді його творчості не чути цього жалібного деренчання ослабленої струни: навпаки, останні розділи «Мойсея» повні тупотом копит і звуками сурем – музикою перемоги…».

У неділю, 29 травня о 14-ій год. – свято Повстанської пісні і поезії за назвою «Зродились ми великої години».

Ця подія в рамках підготовки до 20-ї річниці Незалежності України.

Виставка «Там десь далеко на Волині…» доповнює святочну академію.

30 травня о 16-ій год. – презентаційна виставка печальної дати – 135-річчя шовініс­тичного Ємського указу ро­сійського царя Олександра ІІ про заборону українського слова й письменства з трактовкою… не допускати жодних відхилень від загальновизнаного російського правопису…».

У цьому указі одвічний ворог України – московський царизм призначив на нашу землю учителів-московитів, а українця посилав до російських земель. Як наслідок, із Руси-України насильницьки виселили декілька мільйонів української інтелігенції, а в Україну направили стільки ж москалів – азіатської нищівної чуми, яка знищила й зупинила розвій неоціненного пласту нашої історії, культури, мови, мистецтва.

Росія – найбільший інк­візитор на українських землях, яка спричинила нечувані в світовій історії мартирологи знущань і вбивств.

Ярослав ЛАЗОРКО,

голова Надвірнянського міського об`єднання «Просвіта».

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!