Газета по-надвірнянськи
 

Як вберегтися від харчових отруєнь

27 травня 2011, 11:25 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 761 переглядів

Основними причинами спалахів харчових отруєнь є залучення до приготування страв осіб, які не пройшли медогляд та не обізнані з правилами особистої гігієни, а також порушення технології приготування їжі, недотримання температурного режиму, товарного сусідства при зберіганні. Частина отруєнь виникає в побуті після проведення весіль, проводів в армію, ритуальних заходів та ін.

Тому нагадую господарям та керівникам підприємств громадського харчування правила профілактики ін­фекційних захворювань і харчових отруєнь.

Не залучати до приготування страв випадкових осіб, а краще звернутись до кухарів із відповідною освітою, стажем роботи та медичним обстеженням; не допускати до приготування страв й обслуговування гостей осіб із проявами гострих кишкових інфекцій (пронос, блювання, підвищення температури тіла, слабкість тощо) та тих, які перехворіли на згадані інфекції упродовж останніх трьох тижнів.

Продукти купувати лише в торгівельній мережі (у магазинах та на облаштованих ринках). Реалізація харчових продуктів має здійснюватися з маркуванням про вміст генетично модифікованих ор­ганізмів (ГМО). Відмітка щодо наявності чи відсутності ГМО має бути і в якісному посвід­ченні до продуктів.

Звернути увагу на колодязі та водогінні колонки, вода з яких буде використовуватись для приготування страв, миття рук та посуду. Криниця повинна бути огороджена, обладнана глиняним «замком», відмосткою, навісом та відром загального користування.

Приготування страв проводити в окремому примі­щенні.

Обов’язково мати достатню кількість кухарського та розроблювального інвентарю (столів, дощок, ножів тощо), який необхідно використовувати окремо для сирих та готових продуктів.

Усі продукти, що швидко псуються, та готові страви зберігати при температурі не вище 80 С, для чого заздалегідь подбати про достатню кіль­кість холодильників. Якщо такої можливості немає, необхідно використовувати продукти в день їх придбання, а готові страви – у день приготування. Зберігання приготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин. Суворо дотримуватись технології приготування страв. Із меню (принаймні в літній період) виключити холодець, заливний язик, заливну і фаршировану рибу, м’ясні салати, кров’яні та ліверні ковбаси, кондитерські вироби з кремом (торти, тіс­течка тощо). Не використовувати консервовані та мариновані гриби домашнього приготування.

Хочу наголосити керівникам підприємств та організаторам таких заходів про високий ризик прийняття на роботу осіб, які не пройшли медогляд, особливо в сфері громадського харчування, тор­гівлі. Адже бактеріоносіями можуть бути і здорові люди, які не хворіли тою чи іншою хворобою, але стали носіями у результаті контакту з хворою людиною. Достатньо одного бактеріоносія на під­приємстві щоб виникла загроза масового захворювання споживачів продуктів.

Виконуйте та пам`ятайте ці правила!

Ганна КУЦІНКО,

завідувач санітарно-гігієнічного відділу Надвірнянської райСЕС.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!