Газета по-надвірнянськи
 

Білий халат і серце у квітах

21 червня 2011, 10:36 | Рубрика: Здоров`я, Свята Версія для друку Версія для друку 868 переглядів

«Серце, тобі не хочеться спокою», – співається у дуже старій, але й донині популярній пісні. І хоч у даному випадку йдеться про світлі людські почуття, все ж неспокій і тривога на серці нерідко є симптомами недуги. Здавалось би, цей вічний двигун у нашому організмі мав би бути завжди потужним і всесильним. Проте саме наше серце чи не найшвидше і найтонше реагує на сприйняття нами довколишнього світу, чи, скажімо, зміни в погоді, житті… До того ж, динамічне й суперечливе сьогодення лише сприяє тому, щоб цей важливий орган людського організму почувався дискомфортно й незручно.  І воно, наше серце, то затремтить, то кольне, то, здавалось би, завмре, чи запече. У такі пікові хвилини і звертається людина до сердечних справ майстрів, якими називають кардіологів.

Скільки таких зболених сердець вислухала Ганна Михайлівна Ганущак, важко під­рахувати. Та й чи доцільно. Адже нині серцево-судинні хвороби поширені не лише в Україні, але й цілому світі. Зокрема, у районі торік було 100 інфарктів, за 5 місяців цього року – 26. Тож і доводиться Ганні Ганущак, районному кардіологу вищої категорії, зцілювати краян, у буквальному сенсі слова рятуючи їм життя.

Кардіолог Ганна ГАНУЩАК спочатку уважно вислухає вас

– Кардіологія як вузька медична спеціалізація завжди цікавила мене, подобалася. Бо ж всі ми переживаємо за серце, – каже, посміхаючись Г. М. Ганущак. – Ведемо консультативний і первинний прийоми. Живемо і працюємо, вмираємо й одужуємо разом із хворими.

Стати лікарем Ганна Ганущак, яка родом зі Старих Богородчан, вирішила одразу після закінчення школи із золотою медаллю. По завершенні навчання в Івано-Франківському медінституті направили в Надвірну, де прижилася, професійно зросла і набула досвіду. Працювала завідувачкою здоровпункту УБР, згодом – у відділенні переливання крові, кабінеті функціональної діагностики… Із 1991 року – районний кардіолог. Незважаючи, що вже давно заслужила визнання й авторитет серед жителів Надвірнянщини, Ганна Ганущак постійно вдосконалює свій професіоналізм, беручи участь, крім курсів кожні 5 років, у різноманітних конференціях, навчаннях, котрі проводять спеціалісти відомого в Україні інституту ім. М. Стражеско.

– У лікуванні стараємось використовувати сучасні брендові препарати, – каже лікар-кардіолог. – Але вони не з дешевих. І дуже гірко стає, коли бачиш пацієнта, який, на жаль, матеріально неспроможний придбати собі ефективні дороговартісні ліки.

Зараз велику увагу надають первинній ланці медицини, продовжує Ганна Ганущак. Виїжджаємо в лікарські амбулаторії, які всі зараз забезпечені електрокардіографами, не кажучи вже про тонометри. Сімейні лікарі досконало володіють методикою запису кардіограми, а ми надаємо консультативну допомогу. До речі, під час таких виїздів найбільше сільських трударів із гіпертонією, ішемічними хворобами серця – у кардіолога.

Після роботи Ганна Михайлівна сідає за кермо свого улюбленого авто і спішить на дачу, де на неї чекають квіти – її одвічна радість і любов. А ще Ганна Ганущак полюбляє сучасну й класичну поезію, серед кінематографу перевагу віддає історичним фільмам.

Щоб серце не турбувало, радить усім краянам вести здоровий спосіб життя, не перевантажувати себе фізично й емоційно. Цінувати себе в житті і все, що людина має.

А в день свого професійного свята Ганна Ганущак буде якраз на сторожі сердець краян – нестиме цілодобове чергування. Можливо, оминуть його сердечні болі і страждання.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

Світлина Назарія ГРИДЖУКА

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!