10 червня 2011, 12:13 | Рубрика: Здоров`я
Версія для друку
699 переглядів
Літо – найкращий час для відпочинку, та іноді він призводить до небезпечних ситуацій. Нинішня неймовірна спека змушує людей шукати прохолодні місця, найчастіше вони вибирають пляж. Але до такого дозвілля не можна ставитися безвідповідально, потрібно завжди пам`ятати правила, що допоможуть зберегти життя та здоров`я.
Що потрібно знати, йдучи купатися на пляж чи річку? Купатися краще вранці або ввечері. Перебувати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи із 3-5 хв. Краще купатися кілька разів по 15-20 хв, а у перервах пограти в рухливі ігри. Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Небезпечно заходити у воду у стані алкогольного сп`яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Ніколи не пірнайте у незнайомих місцях. Навіть, якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або течією принести корчі.
Якщо вас захопило течією, не намагайтеся з нею боротися. Треба пливти вниз за течією поступово під невеличким кутом, наближаючись до берега. Якщо ви потрапили у вир, необхідно набрати якнайбільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок у бік, випливти на поверхню. Якщо руки і ноги зводять судоми, треба негайно змінити стиль плавання, лягти на спину і пливти до берега. Якщо немає умов для негайного виходу з води, намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу.
Дуже обережно плавайте на надувних матрасах, автомобільних камерах і надувних дитячих іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, накрити хвилею, із них може вийти повітря і тоді вони втратять плавучість.
У період літніх канікул особливої гостроти набуває проблема гарантування безпеки життя дітей, зокрема, під час відпочинку на водоймах. Як правило, діти гинуть через безконтрольність з боку дорослих, незнання елементарних правил безпеки на воді.
Шановні батьки! Виховуйте у дітей навики культури безпечної поведінки на воді. Демонструйте на власному прикладі обережність у поводженні з водою. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову, ці хвилини вимірюють ціною життя. А, щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно обов`язково передавати дітям чіткі знання й уміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам`ятайте, що життя наших дітей залежить від нас самих!
Василь ІРОДЕНКО,
інженер з пожежної безпеки ППЧ-30.
… та у лісі
Краса, величність та первозданна гармонія природи є джерелом душевної рівноваги, емоційного задоволення та життєвої наснаги для кожної людини. Ніхто не хоче відпочивати посеред сплюндрованої природи. Особливо великої шкоди природі завдають пожежі, основна причина виникнення яких – порушення протипожежних правил людьми.
Звертаємо увагу, що тепер у лісі – пожежо-небезпечний період. Ліс – наше багатство, яке ми повинні зберегти для наступних поколінь. Відвідування території заповідника заборонено. При перебуванні в інших лісових масивах треба бути пильним у поводженні з вогнем і дотримуватися правил пожежної безпеки.
Працівники сектору екологічної освіти природного заповідника «Горгани.