Газета по-надвірнянськи
 

І стежками опришків мандрували, і духовно збагатилися

29 червня 2011, 11:15 | Рубрика: Духовність, Здоров`я, Природа Версія для друку Версія для друку 708 переглядів

До оздоровчого дитячого табору відпочинку і праці із денним перебуванням «Ялинка» завітали всі ті 50 учнів 5-10 класів Зеленської ЗОШ І-ІІІ ст., хто любить мандрівки екологічно-пізнавальними стежками, пісню, танець, руханкові ігри, екскурсії до пам’ятників історії та культури, хто віддає перевагу оздоровленню на лоні природи в екзотичних місцях мальовничої Зелени поряд із швидкоплинною гірською річкою Бистриця Надвірнянська.

«Ялинка» – розповідає вихователька табору, вчителька освітнього закладу в Зеленій Оксана Мачужак,­– більше двох тижнів тішила тут цікавою програмою таборування, яку запропонувала начальник оздоровчого табору Ганна Корчук. Час усіх дітей пролетів дуже швидко, адже кожний день їхнього перебування педагоги та вихователі прагнули зробити якомога веселішим, насиченим різноманітними заходами та розважальними номерами.

За словами учнів, їхнім наставникам це вдалося. Здійс­нили вони захоплюючі мандрівки неповторними місцями природного заповідника «Горгани», зокрема унікальними куточками Горганського природного науково-дослідного відділення, де на високому рівні природоохоронна робота. Ознайомилися школярі детальніше із флорою та фауною заповідника, з тими їх­німи видами, які занесені до Червоної книги України.

Неодноразово милувалися ми в походах гірськими Карпатськими краєвидами, які оточують доокіль чарівне село Зелена, вслухалися в дзюрчання гірських потічків і струмків, неповторну мелодію кількох місцевих водоспадів.

Таборування відзначалося патріотичним вихованням. У своій роботі з дітьми зважали на те, що Зелена – закуток опришків, українських патріотів, Українських Січових Стрільців, учасників національно-визвольної боротьби. Саме на горі Березовачка загинув один із командирів УПА, полковник Микола Твердохліб (псевдо «Грім»). На міс­ці його останнього бою з енкаведистами чудово від­нов­лено криївку. Щодо цього цікавою видалася і поїздка на малу батьківщину провідника ОУН-УПА Степана Бандери в село Угринів Калуського району, де відвідали музей його імені. Побували також у меморіальному комплексі іме­ні Степана Бандери в Івано-Франківську.

Яскраве враження справило на учнів Зеленої знайомство з експонатами обласного краєзнавчого та художнього музеїв, відвідання катедрального Собору, інших духовних храмів та архітектурних пам`яток обласного центру Прикарпаття.

А перший конкурс малюнків на природі «Літо – по­ра прекрасна» засвідчив, які здібні і талановиті наші діти, яка багата у них фантазія. Не менш цікавими і пізнавальними для дітей стали походи в гори, чарівні наші екзотичні Карпати. Напевно, дівчата і хлопці надовго закарбують у своїй пам`яті, що поряд з ними в угіддях природного заповід­ника «Горгани» зростають на кам`янистих розсипах сосна кедрова на понад 80 гектарах, а ще «червонокнижні» арніка гірська, астранція велика, баранець великий, волошка карпатська, зозулинець шоломоносний, зозулині сльози яйцевидні, лілія лісова, любка дволиста, плауни колючий, язичок зелений та інші. Тому наголошено дітям – відзначила Оксана Мачужак – основним завданням колективу заповідника, як і всіх нас сущих, є охорона та збереження природних його комплексів.

Про рівень фізичної підготовки наших учнів засвідчили спортивні змагання з легкої атлетики та міні-футболу. Після цікавих руханкових ігор на свіжому повітрі діти із задоволенням обідали в шкіль­ній їдальні. Кухарі на чолі з Любомирою Максимчук привітно частували учнів та вихователів табору своїми ви­шуканими стравами. Завершилася табірна зміна святковою лінійкою. Саме ж таборування проходило за опіки Зеленського сільського голови Віталія Хопти, який навідувався до нас, та директора Зеленської ЗОШ І-ІІІ ст. Василя Косюка, за що їм вдячні діти та батьки.

Комфорт і затишок для відпочинку забезпечували також вчителі школи Ірина Глущук, Микола Сидорук, Оксана Кубриш, Олександра Осьодло, Галина Остащук, практичний психолог Анто­ніна Смеречук та медичний працівник Інна Філюк.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!