Газета по-надвірнянськи
 

І відпочили, і навчилися

29 червня 2011, 11:10 | Рубрика: Духовність, Здоров`я, Новини, Природа Версія для друку Версія для друку 1,049 переглядів

Горгани… Карпатська природа… Гірська енергетика. Вражаюча загадкова і чарівна атмосфера цього краю залишає спогади на все життя у кожного, хто тут побував бодай один раз. Щороку тут відпочиває багато українців та іноземців, які прагнуть пізнати більше.

Незабутні і приємні враження від Горганської краси отримали й учні Надвірнянської ЗОШ № 4. Їх відпочинок і оздоровлення пройшов на базі природничого заповідника «Горгани» завдяки фінансуванню відділу освіти РДА та підтримці директора заповідника «Горгани» Василя Кис­ляка і лісничої Оксани Осташук.

14 днів 40 учнів 7-8 класів пізнавали таємниці Горган, перебуваючи в наметовому профільному відпочинковому таборі «Юний еколог». Керів­ник табору Любов Романишин  провела з дітьми орнітологічні, ботанічні, фенологічні екскурсії, під час яких вони дізнались про унікальні види рослин, тварин, велика частина яких занесена до Червоної книги.

Цікаві конкурси, розваги, пісні біля вогнища згуртували учнів школи. Переможцями конкурсної програми «Міс і Містер Горгани» стали Угринюк Ольга, Дереш Назар, Пентін Олексій. Оригінальними і веселими були й інші учасники конкурсу: Анжела Матвій, Тетяна Стефурак,  Тетяна Позднешева, Наталія Куцик. У конкурсі «Українська коса – дівоча краса» перемогу здобула Анжела Матвій.

Кращими у змаганні на розкладання палаток виявились Олег Скоблей, Олег Дереш, Іван Савчук. Найшвидше скласти рюкзак, туристичне спорядження змогли Олег Кузюк та Вікторія Бабін. Туристичним навичкам та вмін­ням навчали дітей вчителі фізкультури Андрій Долінський та Андрій Дитко.

Великі та малі Розсипи, сірководневе джерело в урочищі Рафайловець, Кливки Березовацькі, де знаходиться бункер останнього полковника армії ОУН УПА Миколи Твердохліба (Грома) – все це побачили на власні очі юні туристи. А історія життя героя Миколи Твердохліба, котрий разом з дружиною жив у бункері  та поклав життя за рідну Україну, її незалежність, схвилювала кожного молодого патріота, скріпила національний дух підростаючого покоління.

Адміністрація школи, батьки та учні безмежно вдячні всім, хто допоміг орга­нізувати та провести незабутні для учнів відпочинок і оздоровлення.

Галина КУЦИК,

заступник директора Надвірнянської ЗОШ № 4.

Все – просто «супер»!

Поїздку в «Горгани» ми чекали вже давно. Про красу заповідника нам розповідали наші попередники.

І ось ми уже приїхали. Пер­ший день веселилися та грали у різні ігри біля нашого будиночка. Потім ходили на великі та малі розсипи. Дорога туди далека, але, побачивши красу, ми зразу забули про втому. Наступні дні ходили в походи на сірководневе озеро, до водоспаду, на річку і найчастіше – до колиби. Два останні дні відпочивали.

За всю поїздку ми ще краще полюбили Любов Василів­ну та Галину Богданівну. Адже вони весь час нам терпіли, виховували, за нами доглядали і саме з їхньою допомогою ми здійснили поїздку в «Горгани». Настрій після поїздки – суперо­вий, а враження – незабутні.

Ірина ОНУФРАК,

учениця 7-А класу Надвірнянської ЗОШ № 4.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!