Газета по-надвірнянськи
 

Конституція – Основний Закон держави

29 червня 2011, 11:27 | Рубрика: Влада, Духовність, Закон, Свята Версія для друку Версія для друку 837 переглядів

Історія Конституційного творення України дуже терниста і сягає глибоко в давнину. Всім відомо, що ще у 18 столітті, а точніше 1710 року була прийнята так звана Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Це перша Європейська Конституція. Її прийнято на зборах козацтва прямим, демократичним голосуванням.

Документ складається із преам­були та 16 статей. Тут вперше сфор­мовано поняття парламенту (Гене­ральна Рада). Генеральна Рада скла­далася із обраних , поважних людей і збиралась сесійно (в січні, квітні, жовт­ні). Генеральна Рада обмежувала пра­ва гетьмана. Конституція гетьмана Пилипа Орлика стала першодже­релом для Конституцій багатьох євро­пейських держав.

Конституція України, яка прийнята в 1996 році, за оцінками Венеціанської комісії Ради Європи є однією із най­прогресивніших в Європі.

В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти прийма­ються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Консти­туції є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини на підставі Конституції України гарантується в статті 8 Основного Закону. Консти­туційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані ( ст. 22 Конституції України).

У ст. 161 Основного Закону го­во­риться, що день прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України.

З нагоди святкування Дня Консти­туції та Дня державної служби України зичу всім жителям Надвірнянського району добра, злагоди, здоров`я та про­фесійного успіху для державних служ­бовців, а також здійснення усіх мрій.

Ярослав ЛЕВКУН,

начальник районного управління юстиції.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!