Газета по-надвірнянськи
 

Проти колорадського жука…

10 червня 2011, 11:54 | Рубрика: Здоров`я, Природа Версія для друку Версія для друку 1,318 переглядів

Відродження личинок колорадського жука та пошкодження ними рослин картоплі спостерігається в індивідуальних селянських господарствах на ран­ніх посадках картоплі.

Для недопущення масового пошкодження рослин картоплі рекомендуємо обстежити посадки картоплі і при наявності личинок І-ІІ віку (при чисельності 10-20 екз. на рослину, за 8-10% заселених рослин) провести захист посадок, застосовуючи хі­мічні препарати кораген, конфідор Максі, актара й аналоги (антижук, бомбардир) та інші дозволені «Переліком…» препарати.

Поширення набуває біологічний метод захисту, зокрема, застосування Актофіту, 0,2% з нормою витрати 0,3-0,4 л/га з дворазовою обробкою через 8-10 днів.

В індивідуальних селянських господарствах на ранніх сортах картоплі виявлені перші ознаки ураження рослин альтернаріозом, фітофторозом як листкової, так і нетипової стеблової форми.

Для недопущення масового ураження посадок картоплі альтернаріозом, фітофторою, які за день-два можуть знищити надземну частину рослин, з метою недопущення втрат урожаю, рекомендуємо профілактично провести захист посадок картоплі, застосовуючи такі препарати: мідновмістимі (купросат, чемпіон) та системні – інфініто, танос, консенто, акробат МЦ, антракол, ридоміл Голд МЦ та інші дозволені «Переліком…» препарати.

Повторні обробки провести че­рез 10-12 днів, чергуючи як сис­темні, так і контактні препарати.

При співпаданні строків обробки від колорадського жука та хвороб їх бажано поєднювати.

Із біологічних препаратів від даних хвороб можливе застосування Планризу, який діє на грибні і бактеріальні фітопатогени, має антимікробні і ростостимулюючі властивості. Норма витрати препарату 1-3 л/га із триразовою повторюваністю з початку захворювання в суміші з триходермином, а також фітофторозом. Із різкими коливаннями денної та нічної температури погода сприятиме розвитку антракнозу, бактеріозу на огірках, альтернаріозу, фітофторозу на помідорах, пероноспорозу на цибулі.

Для профілактики проти хвороб, огірки у фазі 2-3 справж­ніх листки обприскувати 1% бордоською рідиною або альто, окисом міді – 2,4 кг/га. Через 10-12 днів обробку повторити проти пероноспорозу, використовуючи ридоміл Голд МЦ, консенто.

На помідорах проти фітофторозу, цибулі – пероноспорозу за­стосовують консенто, рідоміл квадрис. Обробку повторити через 10-12 днів, чергуючи системні і контактні фунгіциди. Посіви цих культур повинні бути добре удобрені, доглянуті.

На капусті повсюдно розвиватимуться і шкодитимуть гусениці біланів, капустяної совки і личинки попелиці. За чисельності гусениць совок – 3-5 екз. на пізній і 1-2 екз. на ранній капусті за 5% і більше заселення рослин, біланів 2-5 екз. на 10% заселення рослин посіви захищають базудином –1 л/га, сумі-альфа – 0,2 л/га, з біопрепаратів використовують лепідоцид – 3-4 л/га.

Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах, вище 25оС, найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки.

На ринку збільшилась кіль­кість підробок фальсифікованих і недозволених для продажі в Україні пестицидів і агрохімі­катів. Тому при покупці слід звер­нути увагу на наявність у продавця ліцензії, сертифіката на якість маркування продукції. У разі виявлення сумнівної продукції, інформувати інспекцію захисту рослин та інші контролюючі установи: 2-37-98.

Галина КОЗАР,

начальник державної інспекції захисту рослин Надвірнянського району.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!