Газета по-надвірнянськи
 

Публічна інформація стане відкритішою

10 червня 2011, 12:37 | Рубрика: Влада, Закон, Новини Версія для друку Версія для друку 623 переглядів

Окрему нараду присвятили вивченню чітких аспектів реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, який набрав чинності із 9 травня ц. р.

Актуальність цього державного документу ще раз підтвердив той факт, що нараду провели із залученням широкого кола посадовців, юристів, керівників відділів й управлінь РДА під орудою заступника керівника апарату, начальника організаційного відділу РДА Михайла Тимчишина.

Юрист апарату РДА Олек­сій Госедло і начальник районного управління юстиції Ярослав Левкун озна­йомили із Законом, нагадавши, що «публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, отримана або створена у процесі виконання суб`єктами владних повноважень, своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні су­б`єктів владних повноважень інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом».

Згідно із законом, публічна інформація є відкритою. Обмеженим залишається доступ до конфіденційної і та­ємної інформації. Встановлено також гарантії забезпечення права на доступ до публіч­ної інформації, обумовлено конкретні терміни, коли розпорядник має її надати, порядок доступу, право на відмову.

На час проведення наради у РДА надійшов тільки один інформаційний запит.

Нагадуємо, що роз`яснення закону оприлюднене у «Народній Волі» від 27 травня ц. р. у публікації начальника райуправління юстиції Ярослава Левкуна «Про доступ до публічної інформації». Повний його обсяг – на сайтах Президента України та Верховної Ради України.

Орися СПІВАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!