- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Публічна інформація стане відкритішою

Posted By Модератор On 10.06.2011 @ 12:37 In Влада,Закон,Новини | No Comments

Окрему нараду присвятили вивченню чітких аспектів реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, який набрав чинності із 9 травня ц. р.

Актуальність цього державного документу ще раз підтвердив той факт, що нараду провели із залученням широкого кола посадовців, юристів, керівників відділів й управлінь РДА під орудою заступника керівника апарату, начальника організаційного відділу РДА Михайла Тимчишина.

Юрист апарату РДА Олек­сій Госедло і начальник районного управління юстиції Ярослав Левкун озна­йомили із Законом, нагадавши, що «публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, отримана або створена у процесі виконання суб`єктами владних повноважень, своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні су­б`єктів владних повноважень інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом».

Згідно із законом, публічна інформація є відкритою. Обмеженим залишається доступ до конфіденційної і та­ємної інформації. Встановлено також гарантії забезпечення права на доступ до публіч­ної інформації, обумовлено конкретні терміни, коли розпорядник має її надати, порядок доступу, право на відмову.

На час проведення наради у РДА надійшов тільки один інформаційний запит.

Нагадуємо, що роз`яснення закону оприлюднене у «Народній Волі» від 27 травня ц. р. у публікації начальника райуправління юстиції Ярослава Левкуна «Про доступ до публічної інформації». Повний його обсяг – на сайтах Президента України та Верховної Ради України.

Орися СПІВАК

«Народна Воля»

 


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2011/06/publichna-informatsiya-stane-vidkrytishoyu/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.