Газета по-надвірнянськи
 

Робоча група продовжить вивчати…

3 червня 2011, 12:10 | Рубрика: Влада, Здоров`я, Новини Версія для друку Версія для друку 987 переглядів

Питання про роботу закладів охорони здоров`я з надання медичних послуг жителям Надвірнянщини стало ключовим у порядку денному шостої сесії районної ради, що відбулась останнього травневого дня ц. р.

Головний лікар ЦРЛ Яро­слав Ісопенко стисло проаналізував діяльність очолюваної ним сфери, починаючи з 2008 року, саме тоді ЦРЛ знаходилася на 10-му рейтинговому місці за показниками роботи, та й власне 2008-й, за словами Я. В. Ісопенка, позначився для медиків успішною боротьбою з липневою повінню (зокрема, у площині недопущення спалаху інфекційних захворювань). Працювали з великим перенапруженням, каже керівник медичної галузі району, і під час осінньої епідемії грипу в 2009 р., яка «звалила» з ніг 13 тисяч краян, 11 тисяч з яких були госпі­талізовані, 25 – у реанімації, а 2 не вдалося врятувати. Тоді опинилися у рейтингу на 9-му місці. Минулий рік, попри 99-відсоткове фінансування, видався також критичним, твердить Я. Ісопенко. Але це аж ніяк не завадило досягти 6-го місця за відповідними критеріями роботи. Зокрема, торік розпочали ремонт пологового будинку, закупили медичне обладнання на понад 2 млн. грн. Нинішній рік Ярослав Ісопенко назвав досить складним у фінансово-бю­джетному плані. До того ж, розпочалося реформування медичної галузі. Серед вио­кремлених головним лікарем першочергових питань: оптимізація ліжкового фонду (із необхідних 100 скорочено вже 30 ліжок); налагодження роботи комунальної аптеки; продовження реконструкції пологового будинку.

Виходячи із критичної ситуації, що складалася в галузі охорони здоров`я впродовж 20 років, на сьогодні в ЦРЛ спроможні надати тільки «не­відкладну допомогу хворому з вулиці», – зауважив Я. В. Ісопенко. Тож покращення втраченого здоров`я пацієнтів тепер напряму залежить і від … товщини гаманця. Скажімо, лікування у відділенні реанімації та анестезіології одному хворому обходиться від 1,5 до 4 тис. грн у день; у хірургії – 600-1000 грн.

Окремого фінансування, а не за рахунок бюджету, вимагає реалізація 12-ти державних медичних програм, сказав головний лікар.

Відповідаючи на запитання депутатів, Ярослав Ісопенко поінформував, що: замовником реконструкції пологового будинку, що триває із 2007-го року, є управління ка­пітального будівництва ОДА, тому доречно за коштами звер­татися й до облради; у районі функціонують із півдесятка старих рентгенапаратів, що підлягають заміні. Зараз ра­йон поставлено на чергу для отримання цього вкрай важливого обладнання для ЦРЛ і Делятинської міськлікарні; завдяки угоді з приватною фірмою «Медекс» уможливлено проведення 72-х видів аналізів.

Із довідкою робочої групи, яка під орудою заступника голови районної ради Івана Степника, вивчала діяльність районних медиків, депутатів ознайомив начальник відділу організаційного забезпечення діяльності ради, її постійних та інших комісій, депутатських фракцій виконавчого апарату районної ради Іван Забронський. У повному обся­зі ця довідка та інші матері­али про проведену депутат­ську роботу опубліковані у №№ 55-57, 58-60 та 61-63 часопису «Народна Воля».

Як уже повідомив часопис «Н. В.», робоча група визнала роботу керівництва ЦРЛ із надання медпослуг жителям району незадовільною. Про невтішний висновок роботи адміністрації ЦРЛ, даний у травні, говорив і голова РДА Володимир Калічко, наголошуючи головному лікарю на необхідності організувати співпрацю із владою. Керівник районної виконавчої влади, зокрема, риторично питав, куди поділося пальне для автомашин «швидкої допомоги», коли вже виділені кон­кретні кількасоттисячні кошти… Загалом Володимир Ка­лічко образно порівняв ЦРЛ з оркестром, яким є всі кадрові спеціалісти, але «диригента немає, немає бажання організувати колектив… Будуть працювати і прокуратура, і КРУ… Де діваються кошти?..» – Порушив тезисно проблеми голова РДА.

З обговорюваної проблеми висловилися депутати: Богдан Цюрак, який, зокрема, підтвердив наявність пацієн­тів у палатах у гостро потребуючій капремонту Ланчин­ської міськлікарні у день перевірки робочою групою під орудою її секретаря, радника з питань організаційного забезпечення діяльності пос­тійних комісій, депутатських фракцій та груп районної ради Степана Дричака; від фракції «Свобода», що оцінила роботу ЦРЛ на «задовільно» Андрій Крицький; Михайло Іваночко, Володимир Черленюк, які висловили підтримку Я. Ісопенка мед­працівниками Ланчина і Делятина, а також Володимир Павлюх, Віра Нагорняк, Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк, який вважає, що, прийшовши в лікарню, людина повинна бачити чітке розмежування платних (скажімо, ліки) і безкоштовних (проведення ін`єкцій; шприци, вата, спирти) послуг. Також запропонував надати лікарні господарську незалежність і ввести ставку менеджера.

Як завжди, сміливо відвертою була головний державний санітарний лікар району Роксолана Іваніщак. На її думку, попри вкладення багатьох зусиль у господарську діяльність адміністрація ЦРЛ разом з тим упустила якість надання медичних послуг. Скажімо, незважаючи на перевантаженість поліклініки ЦРЛ, тут відкривають ще 2 аптеки. Або посада тільки одного ендокринолога спричинює довжелезні черги й незручності пацієнтам цього профілю. Під рентгенкабінетом відвідувачі скаржилися на грубе ставлення цих пра­цівників. І про яке покращення умов можна говорити, коли, приміром, в одному від­ділі (крилі) ЦРЛ працюють одночасно (тільки вдумайтесь!!!) лор-офтальмологічно-урологічно-гінекологічний відділ. Чи знайдеться ще такий приклад в інших лікувально-профілактичних закладах? А в пологовому будинку згідно з проектом рекон­струкції розмістять лише профільний відділ.

Свій незаангажований погляд на ситуацію, що склалася в медицині Надвірнянщини, висловив голова районної ради Василь Попович. Керівник представницької гілки влади говорив спершу схвильовано, як батько, про дитячу лікарню м. Надвірної: – Побувавши там, я повернувся у Радянський Союз (побачив радянські ліжка, обшарпані стіни… Дякую Богу, що мої діти не хворіли і не попадали туди, – сказав щиро В. Попович.

Голова районної ради зауважив про відмови депутатів працювати у створеній для вивчення цього питання робочій групі. Значить – їх влаштовують такі справи, зробив висновок Василь Попович і з позиції громадянського обов`язку заявив, що його не влаштовує, як нераціонально використовуються кошти на медицину. Як люди платять за бинти, вату, ліжко… Як не виписують із лікарень, бо не заплатив 360 грн. благодійних внесків… Коли 20 пра­цівників ЛА заповнюють формуляри віртуальних хворих, а в цей час жителі населених пунктів звертаються за допомогою у райцентр… Або в іншій ЛА сидить просто 1 медсестра і чергує… Коли дають 10 л бензину… Не влаштовує, коли ветеран ВВв лежить на дротяному ліжку, а в палаті для інвалідів – молода людина… Коли працівники ФАПів здають по 300 грн. на їх ремонт. Коли капітальні роботи виконують фірми Косова, Коломиї, а наші фахівці – без ро­боти… Коли хворі на кушетках знемагають від болю, а в цей час медперсонал п`є каву. Коли хворого із двома зламаними ребрами виганяють із лікарні… – Я це не сприймаю і як депутат, і як пацієнт, – резюмував голова районної ра­ди. – Тому не стоїть питання у заміні керівника, а як разом подолати проблему.

Опісля Галина Ткач, продовживши своїм виступом процес обговорення, перевела особисте бачення постановки питання у політичну площину, чим викликала не­однозначну реакцію серед присутніх у сесійному залі.

Слово мали також голова районної ПКР Ярослав Лесюк, який, висловлюючи позицію очолюваної ним громадсько-політичної організації, зауважив, що наявність претензій до роботи окремих лікарів не можуть бути приводом для визнання роботи незадовільною, а також заступник начальника головного управління охорони здоров`я ОДА Зоя Ціхонь. Вона зазначила, що питання роботи ЦРЛ слухали в області торік і вже у травні ц. р. (у плані контролю). Визнали роботу недостатньою. Закликала депутатський корпус реально дивитися на речі, оскільки медицина – хвора і потребує змін, яких немає, на відміну від сусідніх Литви, Польщі. Представниця з області зазначила, що є негатив, і позитив. І недоліки все одно будуть незалежно від того, хто очолить медицину в районі.

Із цілої низки пропозицій до проекту рішення з даного питання депутати підтримали пропозицію президії ра­йонної ради, вирішивши продовжити роботу робочої групи райради з вивчення цього питання і винести його знову на чергову сесію. Серед іншого у проекті цього рішення також відображено: відкриття до 1 вересня ц. р. відділу охорони здоров`я РДА, що передбачено відповідною постановою КМУ, а також – до 1 серп­ня ц. р. соціальної лікарні на базі Битківської ЛА.

* * *

За участю начальника фінансового управління РДА Михайла Обідняка депутати внесли зміни до рішення райради від 6 січня ц. р. «Про ра­йонний бюджет на 2011 рік», скерувавши відповідні кошти, зокрема, на підтримку релі­гійних громад у районі та трьох пластових організацій, збільшивши субвенцію місь­кій раді на ремонт пам`ятника Т. Шевченку.

У зв`язку з підпорядкуванням ФАПів ЦРЛ внесено змі­ни до Статуту цього медичного лікувально-профілактичного закладу.

Доповідаючи про хід виконання депутатських запитів, начальник відділу правового забезпечення виконавчого апарату районної ради Ігор Білоган зауважив, що сьогодні невиконаними на контролі залишаються 7 депутатських запитів. Між ін­шим, велика ймовірність того, що їх додасться, оскільки вже на цій сесії 11 депутатів у своїх запитах знову порушили наболілі проблеми вибор­ців.

Прийнято окреме рішення про передачу у безоплатне користування (хоч залишаються на балансі райради) матеріальних цінностей. В основному це – оргтехніка, подарована упродовж 2008-2010 років представницьким органом влади: Надвірнянсько-Богородчанському об`єднаному райвійськкомату, районному суду, статистиці, прокуратурі, райвідділам УСБУ та УМВС, відділу РАЦС рай­управління юстиції…

Обговорюючи план роботи районної ради на друге пів­річчя ц. р., вирішено доповнити його питаннями: про стан боротьби із злочинністю й охорони громадського правопорядку та безпеки в ра­йоні; про хід виконання депутатських запитів, про хід виконання Програми поводження з ТПВ та ліквідації наслід­ків повені 2008-2010 рр., що розглянуть протягом ІІІ-IV кварталів ц. р.

Депутати позитивно роз­глянули Програми: будів­ництва (придбання) доступного житла в районі на 2011-2017 роки; «Розвиток Пласту на теренах Надвірнянщини на 2011-2015 роки»; заходів щодо реалізації політики щодо дітей, молоді, жінок і сім`ї на 2011-2015 рр.; розвитку туризму в районі на 2011-2015 рр., під реалізацію яких закладені відповідні суми коштів.

Затвердивши нову редакцію статуту Ланчинської дитячої музичної школи (з метою проведення атестаційної експертизи), депутати ви­ключили пункт 6.9, в якому обумовлювалася можливість школи приватизуватися.

Затверджено перелік об`єк­тів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, що підлягають приватизації у цьому році. Це – чотири приміщення, розташовані на майдані Шевчен­ка, 3 і орендовані чотирма підприємцями ра­йону.

Депутати, розглянувши пропозиції, прийняті на Загальних зборах засновників ТРК «Надвірна», внесли змі­ни до Статуту цієї ТРК, директором якої є Богдан Клим­ковецький.

Широкий блок питань депутати районної ради розглянули в частині «Різне». З усіх – прийняті конкретні рішення.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!