3 червня 2011, 11:14 | Рубрика: Свята
Версія для друку
1,035 переглядів
У передостанню травневу неділю в Ланчині вже розпочали низку заходів до відзначення 20-річчя Незалежності України. Цього дня народний дім містечка над Прутом став ареною традиційного творчого зльоту гуртківців Ланчинського центру дитячої творчості.
Із перших вітальних слів його багатолітнього директора Ярослави Недашківської та з гарно прибраної сцени, на якій наш національний герб Тризуб золотом виблискував у сяйві променів жовто-синіх стрічок, було видно, що буде святкове дійство належного рівня. Приїхала учнівська молодь, батьки й педагоги з навколишніх сіл Ланчинського куща разом з головним педагогом нашого району, начальником відділу освіти РДА Михайлом Винником.

Ансамбль «Калинонька» з Добротова (кер. Василь Менів)
У першій залі «висадився» десант народних умільців – учнів і вчителів, які виставили вироби народної вишивки, ткацтва, бісероплетіння, писанкарства, лозоплетіння та художньої фотографії.
Переповнена глядацька зала, якою опікувалися чарівні ведучі Оксана Ковальчук та Наталія Андрейчук, більше двох годин потопала у повноводних потоках танців і співів. Кожен художній номер віддзеркалював національно-патріотичний дух українського народу.
Концертну програму склали фольклорний ансамбль «Калинонька» (кер. В. Менів), танцювальний колектив «Сонечко» (кер. У. Тимінська), ансамбль учителів (кер. В. Демидюк). Величності святові додали пісні «Прапор України» у виконанні ансамблю дівчат, «Україно моя», що лилася з серця Марійки Яремин, а також «Нічка темна» – Юлії Юсип. Під кінець збирала оплески за пісню «Як у нас на Україні» колишня вихованка «центру», а нині студентка Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського Христина Кухарчук.
У цей день кращим із кращих вручили грамоти й дипломи за активну участь й перемоги на районних, обласних та всеукраїнських змаганнях і конкурсах. Вдячні слова почули з уст заступника селищного голови Василя Дячука.
Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,
член Національної спілки журналістів України,
с. Білі Ослави.
P.S. із читацької пошти
Дякуємо за чудовий творчий звіт Ярославі Недашківській, керівникам гуртків та начальникові відділу освіти РДА Михайлові Виннику за його турботу про наш «центр школярика», за спряння у придбанні костюмів до кожного виступу. Найбільше хвилюють костюми «веселих гуцулят»: кептарики, вишиванки, капелюшки, на ногах капчурики.
Я в свої 75 згадала молодість 1950-их, коли із Тернопільщини приїхала у Ланчин на роботу і вперше побачила на хлопцях і дівчатах гуцульські однострої, коломийки-танці та обряди. Усе це відтворено у дитячих виступах під час звіту.
Ще хочу внести поправку до виступу Михайла Винника, що «діти на ці гуртки ходять добровільно». Діти не йдуть на гуртки, а біжать. Приходять з уроків і «скоренько, бабусю, їсти, бо біжу на гурток, треба встигнути на третю годину». Ось так.
З повагою
Марія КИБА,
смт. Ланчин.