Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній та районі діє програма роздільного збирання сміття

29 червня 2011, 11:24 | Рубрика: Влада, Економіка, Здоров`я, Новини, Природа Версія для друку Версія для друку 943 переглядів

Тиждень тому за сприяння депутатів міської та районної рад від політичної партії «Фронт Змін» у Надвірнянському районі та в Надвірній поблизу звичайних контейнерів для сміття з’явилися окремі для пластикової тари (на світлині). Таким чином, у Надвірнянщині покладено початок програми щодо роздільного збирання сміття.

Як переконують депутати від ПП «Фронт Змін», люди дуже жваво сприйняли цю новацію та усвідомили всю необхідність саме такого підходу до очищення міста від побутових відходів. Контейнери наповнюють за досить короткий термін і можна не сумніватися, що практика роздільного збору сміття в місті приживеться.

Якщо ми дбаємо про своє місто, район, його чистоту та красу, то повинні проявляти це в своїх конкретних справах, запроваджуючи у своєму місті та районі європейські стандарти, – переконливо стверджує голова районної ради Василь Попович.

Таким чином, місто і район включилися в давно проанонсовану широкому загалу нашою політичною силою програму роздільного збору сміття. Звісно, тиждень – не настільки тривалий термін, щоб зробити далеко­глядні висновки, але полередні під­сумки все ж підвести не зайве.

– Громада нас порадувала, – розповідає В. Мельник, керівник приватної організації, яка вивозить та переробляє пластикову тару. – Навіть, в інших містах, – у Береговому, Хусті, де наші фахівці переймали досвід, люди не так жваво сприйняли програму роздільного збору сміття. У них, за нашою інформацією, наповнення контейнера під пластик тривало тиждень-півтора. У Надвірній уже через два дні після встановлення спеціалізовані контейнери заповнили. Тому приватна організація, що вивозить побутові відходи, зіткнулася з деякими труднощами – не змогли забезпечити своєчасне вивезення накопиченого пластику. Але вже через декілька днів ситуація налагодилася. І зараз особливих проблем не відчувається.

Звісно, що має минути певний час, доки в свідомості жителів відкарбується необхідність саме такого підходу до очищення міста від побутових відходів. Адже є люди, котрі вперто не бажають розділяти сміття по різних контейнерах. І жбурляють все докупи, не дивлячись, чи там плас­тик, чи скло, чи лушпиння картоплі. А є й такі, котрі… вибирають непошко­джені пластикові пляшки із заповнених контейнерів. Це, певно, ті, кому потрібна тара для торгівлі на ринках молоком чи іншими продуктами. Утім, можна не сумніватися, що практика роздільного збору сміття в місті приживеться.

Ми постійно захоплюємося чистотою міст за кордоном. Кожен з нас мріє, щоб і наше місто, район, країна так само сяяли, а не «квітнули» у купі сміття. А щоб ця мрія стала реальніс­тю, потрібно діяти. Адже ми можемо впливати на стан довкілля не лише з негативного боку, а й із позитивного, – стверджує депутат міської ради від ПП «Фронт Змін», член депутатської екологічної комісії Богдан Зеленчук.

Василь ІВАСЮК.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!