Газета по-надвірнянськи
 

Визнання юних обдарувань

3 червня 2011, 11:36 | Рубрика: Влада, Культура, Новини Версія для друку Версія для друку 1,015 переглядів

У Надвірній 26 травня ц. р. відбулася зустріч обдарованих дітей із керівниками ра­йо­ну. Розпочав цей захід начальник відділу освіти РДА Михайло Винник, який оголосив про підсумки цьогорічних олімпіад для школярів Надвірнянщини. Серед них призові місця на 4-му етапі всеукраїнських олімпіад, перемоги та призові місця на третьому (обласному) етапі базових олімпіад. Є серед наших юних інтелектуалів і призери Малої Академії наук та переможці конкурсу з укра­їнської мови імені Петра Яцика. Заступник голови РДА Богдана Ковалюк зазначила, що вони є найбільшою гордістю для Надвірнянщини і майбутнім держави. Найкраща подяка – визнати щиро пра­цю призерів, учителів, батьків. Вона нагородила грамотами переможців та призерів 4 етапу всеукраїнських змагань: Івана Здомського (2-е місце з інформатики, Чорнопотоківська ЗОШ І-ІІІ ст..), Володимира Космірака (3-є – з астрономії) та Павла Андрусяка (3-є – з економіки) – обидва з Надвірнянського ліцею, Ірину Сідляр (2-е місце на мовно-літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка – Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ст.). У цьому ж конкурсі десятикласник Битківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дмитро Рудейчук здобув перемогу. Ще перед нагоро­дженням Дмитро з учителем української мови та літератури Галиною Кузьмиченко, яка й готувала його до конкурсу, висловили щиру вдяч­ність Івано-Франківській ОДА, яка оплатила їхню поїздку на цей конкурс. Мали надію на призове місце. Як бачимо, передчуття наших інтелектуалів не обмануло. А ще це стало Дмитрові Рудейчукові своєрідною компенсацією за його працю, недоспані ночі та хвилювання перед конкурсом. У цьому році він закінчив десятий клас, у наступному йому доведеться вибирати, де ж продовжити навчання. Мріє стати лікарем, бо хоче рятувати життя. Але як воно буде – покаже час. Секрет його успіху розкрила бабуся Ганна Гунда, яка все своє життя віддала школі, у своєму виступі вона зазначила, що він полягає у неполегливій праці, та в умінні постійно себе від­давати чомусь.

Заступник голови РДА Богдана КОВАЛЮК вручає нагороду Ірині СІДЛЯР із Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Також нагородили вчителів Уляну Василишин та Володимира Здомського, які готували Івана Здомського; Миколу Ілька – Володимира Космірака, Олег Ковальчук – Павла Андрусяка, Ольга Гринишин підготувала Ірину Сід­ляр, а Галина Кузьмиченко – Дмитра Рудейчука.

Чарували співом присут­ніх у залі тріо дівчат із Зеленської ЗОШ І-ІІІ ст. За це нагороджені дипломами, врученими заступником голови районної ради Ігорем Писклинцем, який подякував за працю вчителям та батькам, бо без них призери не досягнули би цих висот. Із теплотою згадав про свої шкільні роки, своїх вчителів, і зауважив, що для таких змагань потрібно бути жорстким та вмі­ти відстоювати свої інтереси. Він, також нагордив Олександра Томащука за наукову роботу з історичного краєзнавства, з якою зайняв третє місце на 2-му етапі змагань Малої академії наук та Ігоря Костика із Парища, який здобував призові місця на 3-му етапі (обласному) у шістьох інтелектуальних змаганнях, та вчителів, які готували його до цих конкурсів.

Переможці олімпіад зі своїми наставниками

Зал зворушив вірш Степана Пушика, якого читав випускник Пнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, призер обласного огляду художньої самодіяльності Андрій Паньків. Після цього чудового декламування нагородили переможців та призерів 3-го етапу всеукра­їнських олімпіад та учителів, які підготували їх до цих конкурсів. І зал знову поринув у прекрасне. Свою творчість подарували глядачам вокальний ансамбль із Парища, зі своїм керівником Богданом Синоверським.

Голова райкому профспілки працівників освіти Ярема Гладун, який зазначив, що перш за все треба дякувати батькам та вчителям, від­ділу освіти РДА за моральне стимулювання. Висловив на­дію на те, що в залі сидять май­бутні інженери, вчителі, лі­карі, і те, що їм вдасться обрати свій шлях і пройти ним гідно. Запросили до нагоро­дження і срібного призера конкурсу екологічних агіт­бригад із Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст., яка в Кірово­граді здобула перше місце в змаганнях шкільних лісництв.

Депутат обласної ради Юрій Дерев’янко зазначив: «що для участі у таких конкурсах треба мати бійців­ський характер, щоб як кажуть, захопити своє і вже ні­кому не віддавати. І що ці учні довели, що вони є справжні бійці. І мене в цей момент переповнюють почуття радості і гордості за батьків, котрі виховали, та за вчителів які підготували». Обдаровані ді­ти отримали від відомого благодійника приємний сюрприз, персональні одноразові стипендії від 500 до 2000 грн.

Прапор інтелектуальних змагань школярі Надвірнянщини несуть високо і гордо. Декому із них настав час обрати свою життєву дорогу, бо шкільні роки уже за плечима. Декому же треба і далі гордо тримати планку, яку високо підняли в цьому році Іван Здомський, Володимир Кос­мірак, бо вони цього літа стануть студентами. Будемо сподіватися на впевнені перемоги Ірини Сідляр, Ігоря Костика, Павла Андрусяка, Дмитра Рудейчука та решти надвір­нянських школярів. Зичимо їм успіху в навчанні та подякуємо вчителям за те, що вклали в їх успіхи немало праці та сил. Так тримати! За вами майбутнє!

Василь ІВАСЮК,

студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Світлини Назарія ГРИДЖУКА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!