Газета по-надвірнянськи
 

За досвідом у Надвірну

21 червня 2011, 10:16 | Рубрика: Влада, Новини Версія для друку Версія для друку 625 переглядів

Професійна спілка працівників державних установ провела в Надвірній обласний регіональний семінар « Про завдання профспілкових організацій області, визначених VI з’їздом профспілки працівників державних установ України та VI з’їздом Федерації профспілок України». Мета заходу – обмін досвідом між профспілковими організаціями Надвірної, Богородчан, Городенки, Яремчі, Тисмениці і Тлумача.

Розпочався він інформацією голови РДА Володимира Калічка про соціально-економічну ситуацію в районі, перспективи розвитку Надвірнянщини. Зазначив він, що потрібно стимулювати в ре­гіоні туризм та гірські види спорту. Висловлено надію на те, що Україна здобуде можливість проводити зимову Олімпіаду у 2022 році і цей спортивний захід дасть певний поштовх розвитку туризму в регіоні. Щодо соціальних проектів, то це є побудова нових та добудова шкіл-довгобудів, будівництво дитячих садків. Володимир Калічко наголосив на ролі громади, котра повинна самоорганізуватися, бо елементарний порядок в селі, селищі, місті починається із нас. Якщо сьогодні поїхати в будь-який населений пункт і звернути з головної дороги, то обов’язково побачиш справжню картину господарювання кожного із нас. Жителі повинні формувати порядок, починаючи із себе, виховуючи в собі нове розу­міння культури. Як сказав голова РДА, у кожному селі є самовільні звалища, що свід­чить про наш рівень суспільної свідомості. Заступник голови районної ради Іван Степник, говорив про діалог з профспілками. Він надіється на те, що плідна співпраця продовжуватиметься.

Голова Надвірнянського районного комітету профспілки працівників державних установ Богдан Вінтоняк, відзначив, що районне керівництво йде їм на зустріч, намагається дослухатися до їхніх порад та зауважень. Підписана регіональна угода із Надвірнянською РДА та районною радою про співпрацю, яка діятиме до 2015 р. Це важливий документ про колективні дії влади та районного комітету профспілки з питань забезпечення належних умов для праці, відпочинку, забезпечення престижності державної служби, матеріальної допомоги працівникам. Профспілка працює на громадських засадах, але пос­тійно стукає у всі владні двері для того, щоб підвищити зарплату державним службовцям. Одним із факторів такого співробітництва є велика організованість профспілки, до якої входять 822 члени. Проводять виїзні засідання, які дають змогу, вже на місці організувати роботу профспілкового органу та спартакіади для членів профспілки. У цьогорічному брав участь голова районної ради Василь Попович із своїм заступником Іваном Степником. Профспілка державних службов­ців, єдина з районних, надає під безвідсотковий кредит матеріальні допомоги своїм членам. Її отримали 98 людей, на загальну суму біля 100 тис. грн. Ще близько 50 тис. грн. члени профспілки отримали в обласному комітеті. Для керівників первинних організацій та активістів профспілкового руху регулярно організовують екскурсії до святих та історичних місць Західної України.

Голова обласного комітету профспілки працівників державних установ Ніна Гушпіт охарактеризувала проблеми, серед яких основними є оплата праці, яка постійно зростає, але не встигає за цінами на товари народного вжитку, та умови праці, через те, що відбувається постійне зменшення видатків на обладнання та оздоровлення державних службовців. Система профспілок переживає непрості часи з тієї причини, що в наш час створюється багато незалежних органів захисту працівника.

Завідувач організаційного відділу обласного комітету профспілки працівників державних установ Михайло Мельник ознайомив учасників семінару з новими положеннями у статуті, а правовий інспектор обласного комітету Василь Моцюк проінформував присутніх про заплановану адміністративну реформу, мовив про те як захистити свої інтереси під час її проведення. Розповів про нове антикорупційне законодавство, що встановлює доволі жорсткі правила для державного службовця. Навів за приклад те, що чиновник протягом року може отримати подарунків, сума яких не повинна перевищувати одну мінімальну зарплату. За новим законом, якщо будуть виявлені факти зловживання владою, звільнення відбувається протягом трьох днів, а відновлення на посаді тільки за рішенням суду. Роз’яснив ситуацію і щодо декларацій, які за новим законом треба особисто подавати в державну податкову інспекцію.

На семінарі відбувся обмін досвідом, обговорено пропозиції та зауваження його учасників, вироблено рекомендації щодо їх практичного вирішення. Учасники семінару ознайомилися з роботою Надвірнянського РК профспілки працівників державних установ, історичними та пам’ятними місцями. У планах роботи обласного комітету – подальші виїзні засідання на базі профспілкових організацій Івано-Франківщини. Профспілкам треба об’єднуватися, та спільними зусиллями долати всі проб­леми, які висуває життя перед працівниками державних установ.

Василь ІВАСЮК,

студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!