Газета по-надвірнянськи
 

4 серпня відбудеться сесія районної ради

8 липня 2011, 11:16 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,180 переглядів

Згідно з планом роботи районної ради на друге півріччя ц. р. на сесії передбачено обговорити такі питання:

Про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету за перше півріччя 2011 року.

Про хід виконання Програми соці­ально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя 2011 року.

Про стан доріг у Надвірнянському районі.

Про стан боротьби зі злочинністю, охорони порядку та безпеки в Надвір­нянському районі.

Про хід виконання рішення районної ради від 22.07.2010 № 608-25/2010 «Про наслідки повеней, що сталися на території району 27-28 червня та 7-8 липня 2010 року».

Про хід виконання рішення районної ради від 25.03.2010 № 565-22/2010 «Про Програму поводження з твердими побутовими відходами в Надвір­нянському районі на 2010-2012 роки» та інші.

Про пам`ятник борцям за волю України

йшлося на черговому засіданні робочої групи з цього питання 6 липня, яке провів голова районної ради Василь Попович.

Він повідомив, що отримано позитивні відповіді з ДПІ у районі про згоду виділити місце для пам`ятника на площі перед адмінбудинком податкової інспекції. Як запевнив Надвір­нянський міський голова Зіновій Андрійович (його на цьому засіданні введено також у робочу групу), питання щодо дозволу на розміщення па­м`ятника у згаданому місці розглядатиме сесія міської ради 21 липня ц. р. Він запевнив, опираючись на попередню думку депутатів, що рішення буде позитивним.

Як виявилось у ході обговорення цього питання головою районної ради Василем Поповичем, головою РДА Володимиром Калічком, заступниками голови район­ної ради Іваном Степником та Ігорем Писклинцем, секретарем робочої групи Василем Андрейчуком, спеціалістом-землевпорядником місь­кої ради Лілією Хлопан, головою районної ПКР Яро­славом Лесюком та іншими членами робочої групи, проблема полягає в тому, що потрібно юридично обгрунтувати хто виступатиме замовником будів­ництва пам`ятника, хто організовуватиме конкурс на кращий його проект, хто відкриватиме розрахунковий рахунок для збору коштів, на чиєму балансі стоятиме майбутній пам`ятник. Бо замовником може висту­пити районна або міська ради, а можливо, і громад­ська організація, у статуті якої передбачені такі напрями діяльності.

Додається клопотів ще й від того, що цими днями вступив у дію від­повідний закон щодо корупційних дій. Тому робоча група вирішила доручити членові групи депутатові районної ра­ди Іванові Гурмаку провести консультаційне засідання з юристами ра­йонної і міської рад та РДА, а також фахівцями ра­йонних земельного та фінан­сового управлінь й архі­тектури з метою вироблення позиції і рекомендацій для визначення у чинному правовому полі замовника спорудження пам`ятника. На його основі робоча група звернеться з офіційним листом у Надвірнянську місь­ку раду.

Проблеми людські, державні і глобальні

У районній раді відбулася зустріч голови ради Василя Поповича, заступника голови Івана Степника, керуючого справами-заступника голови Ігоря Писклинця з відомим співаком і бандуристом, засновником культурно-мистецького Фонду ім. В. Луціва, почесним громадянином м. Надвірної Володимиром Луцівим та головою правління цього фонду Ольгою Максим`юк.

У відвертій бесіді порушені проблеми збереження і пропаганди зразків народного мистецтва, особливо пісні, музики і танців, звичаїв та обрядів. Василь Попович розповів про роботу депутатів і керів­ницт­ва районної ради, про налагодження міжнародних контактів районної влади з відповідними владними, підприємницькими та культурно-мистецькими структурами Польщі, Німеччини, Угорщини, Чехії та Словаччини. Він високо оцінив і подякував від імені районної ради Володимирові Луціву за його багаторічний внесок у пропаганду української пісні і музики в діаспорі в Європі, на американському та австралійському континентах. Водночас, відмічалося про високий художньо-мистецький рівень творчого вечора Володимира Луціва у Львів­ській обласній філармонії з участю відомих хорових колективів, солістів та науковців, який відбувся 26 червня з нагоди його 82-річчя. У цьому концерті взяла участь делегація активістів Фонду та цьогорічні лауреати премії Фонду ім. В. Луціва з нашого міста завдяки транспортному сприянню керівництва райдержадміністрації (про цю неординарну імпрезу «НВ» розповість окремо).

Володимир Луців наголошував, що зараз вельми вартісно, як мовиться, роздивлятися наліво і направо, як ґаздувати в умовах глобалізму і вимог, які ставить зовнішній світ, зокрема, Китай. У нього є певні теоретичні набутки і рекомендації у цьому питанні, якими він міг би поділитися з краянами. Важливо при цьому одне – не втрачати пильності, уваги і бажання розвивати і підтримувати культуру, не залишатись на місці. Бо, на жаль, уже доходить до того, що на коломийському базарі можна придбати вишиванки… китайські під маркою коломийських. Мусимо разом вболівати і вберігати свої традиції, вироби і мистецтво.

Семінар для представлення проекту ЄС/ПРООН

15 липня ц. р. заплановано провести в Івано-Франківську регіональний семінар для представлення в нашій області другої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ-2) на наступні 4 роки та оголошення початку конкурсу для учас­ті районів у цьому проекті.

Надвірнянщину на цьому семінарі представлятимуть три селищні та 12 сільських голів, а також заступник голови районної ради Іван Степник та начальник управління РДА Василь Уніят, котрі є координаторами проекту у районі.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!