Газета по-надвірнянськи
 

Борщівник, який таїть загрозу

22 липня 2011, 11:53 | Рубрика: Влада, Здоров`я, Природа Версія для друку Версія для друку 891 переглядів

Голова РДА Володимир Калічко провів нараду за участю керівників служб району, начальників відділів, управлінь райдержад­міністрації та керівників органів місцевого самоврядування району щодо вжиття невідкладних заходів боротьби з бур’янами, зокрема, особливо отруйним борщівником Сосновського. Заступник голови РДА Степан Іроденко зазначив, що в районі основними місцями розповсюдження борщівника є береги потічків, річок, уз­біччя доріг, меліоративних каналів, деградовані луки і пасовища, необроблювані сільськогосподарські землі тощо.  Вимоги обласної наради – докласти негайно зусиль, щоб не дати можливості розповсюджуватись цьому шкідникові на великі території.

Голова РДА нагадав головам місцевих рад, що навесні цього року сесія районної ради затвердила програму боротьби з борщівником та виділено з райбю­джету кошти на закупівлю отрути, яку передано у всі населені пункти району.

Сільські голови порушували питання щодо потреби обробки територій, які зараз приватизовані та заросли борщівником. Володимир Калічко зазначив: якщо території заростають бур’янами та борщівником і їх не обробляють жителі, то такі ді­лян­ки треба вилучати і передавати тим, хто їх оброблятиме. «Якщо ми не скосимо борщівник зараз і дамо йому висипати насіння, то на наступний рік матимемо його врожай у 40 разів більшим, – зауважив голова РДА. – Тому необхідно розробити чіткий план дій і приступати до боротьби зі шкідником уже сьогодні».

Сільські голови запропонували створити спецзагони добровольців, скошувати борщівник спецтехнікою та ін. Вирішено створити комісію щодо вивчення питання створення спецгруп з боротьби з борщівником, звернутися до сесії районної ради для виділення додаткових коштів на боротьбу з борщівником, роз’яснювати краянам за­грозу від цього шкідника, обговорити дане питання на засіданнях виконкомів місцевих рад, вжити заходів адмінвпливу до нерадивих господарів.

ДОВІДКОВО. Борщівник  Сосновського спричиняє опіки, викликає дерматити. Без рукавиць і незахищеного тіла одягом до нього підходити не потрібно. Медики застерігають: при ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, підвищується температура. Борщівник викликає й алергійні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи.

Особливо слід берегти від борщівника Сосновського дітей. Борщівник найкомфортніше почуває себе у місцях, де багато вологи. Особливо обережними треба бути людям, схильним до алергії. У них може розвинутися набряк Квінке. Якщо з`явились пухирі – необхідно звернутися до лікаря. У жодному разі не слід змащувати йодом, опік буде подвійним.

Захисні заходи:

- молоді листки рослини поїдають коні, вівці та корови; систематично треба косити, під­різати і зрізувати товсті корені, викопувати з глибини 8-12 см.;

- у фазі розетки рекомендують застосовувати гербіциди Старане, Антибур’ян та інші препарати, як окремо, так і в сумішах із гліфосатами, які можна придбати у спеціалізованих магазинах і агроаптеках.

При цьому слід суворо до­тримуватись регламентів і са­нітарних правил, вказаних на етикетках упаковок гербіцидів.

За детальнішою консультацією звертайтесь у державну інспекцію захисту рослин області та району.

Інф. РДА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!