Газета по-надвірнянськи
 

Депутати Надвірнянської міської ради від «Фронту Змін» і ВО «Батьківщина» закликають Президента ветувати антиконституційну пенсійну реформу

22 липня 2011, 11:29 | Рубрика: Влада, Економіка, Новини Версія для друку Версія для друку 879 переглядів

Депутати Надвірнянської міської ради від фракції полі­тичної партії «Фронт Змін» і ВО «Батьківщина» вимагають від Президента України накласти вето на закон про пенсійну реформу. У депутатському зверненні, яке 21 липня на сесії Надвірнянської міської ради озвучили депутати Богдан Зеленчук і Роман Мажак, йдеться, що пенсійна реформа, прийнята Верховною Радою України 7 липня ц. р., є антиконституційною та антинародною.

Несправедливою ця реформа є тому, переконані депутати від «Фронту Змін» і ВО «Батьківщина» у Надвір­нянській міській раді, оскільки у ній залишені надвисокі пенсії у кілька десятків тисяч гривень для 14 тисяч нинішніх віп-пенсіонерів. А майбутні привілейовані пенсії становитимуть близько семи з половиною тисяч гривень у той час, як розмір пенсії у більшості українських пенсіонерів – нижче тисячі гривень.

Антиконституційною ухвалена Радою реформа є ще й тому, що, залишивши надвисокі пенсії собі, влада погіршила умови виходу на пенсію для більшості громадян Укра­їни, у т. ч. і для тих, котрі голосували за неї. «Як приклад подаємо найбільш кричущі положення щойно прийнятого Радою нового пенсійного законодавства: реформа підвищила пенсійний вік для чоловіків і жінок. Для жінок із 55 до 60 років. Для чоловіків-державних службовців – із 60 до 62 років. Але ж середній вік чоловіків в Україні якраз і становить 62 роки! Отже, більшість чоловіків до пенсії просто не доживуть! То виходить, саме за рахунок цього влада намагається економити гроші Пенсійного фонду?» – йдеться у депутатському зверненні.

Несправедливою ця реформа є ще й тому, що нею влада збільшила страховий стаж для виходу на пенсію на 10 років. Це означає, що для виходу на пенсію замість нинішніх 25 років чоловіки повинні офіційно із перерахуванням внесків до Пенсійного фонду відпрацювати 35 років, а жінки – 30 років. Усі, котрі працюють менше або їх підприємства не перераховували внески до Пенсійного фонду, з 1 січня 2012 року будуть позбавлені права на пенсію.

Іншими словами, реформа змушує людей працювати більше, а отримувати менше. Вона не дає відповідей на питання про наповнення Пенсійного фонду, адже не передбачає створення нових робочих місць та підвищення зар­плат, відрахування з яких тільки і зможе забезпечити гідні пенсії українців.

«Ми, депутати Надвірнянської міської ради, вимагаємо від Президента України накласти вето на закон про пен­сійну реформу, яка є антинародною та антиконституційною. У випадку, якщо Президент підпише цей документ, ми ініціюватимемо конституційне подання до Конституційного суду України із вимогою визнати цей закон антиконституційним», – заявили депутати Богдан Зеленчук і Роман Мажак на сесії Надвірнянської міської ради.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!