Газета по-надвірнянськи
 

Діалоги влади та краян тривають

8 липня 2011, 10:48 | Рубрика: Влада, Духовність, Новини, Політика Версія для друку Версія для друку 700 переглядів

Громадсько-полі­тична рада Надвір­нянщини, що об`єднала навколо себе небайдужих до суспі­льних проблем жителів Надвір­нян­щи­ни, продовжує активно відстоювати інтереси громадян. Нещодавно на одному із своїх засідань рада вирішила іні­ціювати громадські слухання з приводу якості надання послуг з електро­енергії та газопостачання, започаткувавши таким чином черговий діалог з районними виконавчою та представницькою гілками влади.

У єдності – наша сила

Ми закликаємо всі демократичні партії і громадські організації Надвірнянщини до співпраці та спільних дій, а в майбутньому – стати активними учасниками творення єдиної національно-демократичної партії України, наголошується у зверненні громадсько-політичної ради Надвір­нянщини.

…Літо 2011 року має стати часом остаточного вибору тих, хто взяв на себе ношу відповідальності за долю українського народу. У черговий раз за­кликаємо демократичні сили райо­ну до спільної праці задля процвітання і розбудови району та підвищення добробуту громадян. Із підписанням ми готові почекати, поставивши підписи під угодою представниками демократичних сил, яким не байдужа доля України, його народу, на урочистостях з нагоди Дня Державного Прапора України 23 серпня ц. р. у м. Надвірна.

Закон діє, але каменів спотикання не бракує

Минув місяць з моменту вступу в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації». Попри дійсно позитивні речі, які є в цьому документі, ми змушені констатувати: Україна і, зокрема, Надвірнянщина не готові до змін, запропонованих у законі.

І не тільки сільські, міська, районна ради, але й управління та організації виявились не готовими до законодавчих нововведень. Хоча часу для підготовки було достатньо – закон про публічність підписано ще на початку лютого цього року. Каменем спотикання стало питання щодо оприлюднення за двадцять днів проектів рішень сесій ради. Яким методом повинні це робити органи місцевого самоврядування?..

Або інше питання – щодо надання інформації в п’ятиденний термін також не може бути виконане в повному обсязі через звичайні технічні перешкоди.

Сподіваємось, що ситуацію виправлять якнайшвидше…

Відзначаємо і позитивні зміни. Органи місцевого самоврядування почали вчасно реагувати на звернення та не зволікають з відповідями, як було раніше.

Правда сприймається визнаною

У черговому відкритому листі-зверненні, адресованому керівникам районних виконавчої та представницької гілок влади, міської ради та редактору часопису «На­родна Воля», акцентуємо увагу на основних напрямках діяльності ради, основним завданням якої є доведення до центральних органів виконавчої влади та місцевих адміністрацій думки громадськості і вплив на них задля суспільної користі. Як самих членів ради, так і чиновників потрібно вчити як взаємодіяти між собою задля забезпечення інтересів громадськості. Доки обидві сторони не навчаться допомагати один одному й бути корисними, їхня співпраця неможлива. Пропонуємо перейти до більшої прозорості зі сторони влади. Правда, якою б вона не була гіркою, легше сприймається чистосердечно визнаною, наголошують очільники громадсько-політичної ради Надвірнянщини.

Детальніше – на сайті громадсько-політичної ради Надвірнянщини.

Ярослав ЛЕСЮК,

голова громадсько-політичної ради Надвірнянщини.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!