Газета по-надвірнянськи
 

Дітям – особлива увага влади

1 липня 2011, 11:26 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,829 переглядів

1 червня ц. р. Надвірна відзначала Міжнародний День захисту дітей, присвячений 20-ій річниці Незалежності України.

Цей день розпочався веселим дитячим сміхом на барвистому, по-святковому вбраному майдані Шевченка, який зібрав понад дві сотні дітей. Свято, організоване працівниками служби у справах дітей РДА та райцентру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (РЦ СССДМ), ведучі Іринка Ковалюк та Максим Суранович розпочали з привітання та короткої інформації про міжнародний День захисту, конвенцію ООН про захист прав дітей.

Коли ж на сцену вийшли «Мамині помічники» з віником , «Фить­ківські музики» з маглівницею і свищиками та колоритні «Два веселі гусі» з Фитьківського дитячого садка «Сонечко», захопленню глядачів не було меж – усім сподобалася творча робота завідувачки «Сонечка» Лілії Ерстенюк та її колективу.

З вітальним словом до дітей звернулися голова РДА Володимир Калічко, заступник голови РДА Богдана Ковалюк, заступник начальника служби у справах дітей ОДА Руслан Головатий, керуючий справами виконавчого апарату-заступник голови районної ради Ігор Писклинець, заступник Надвірнянського міського голови Василь Василенко, священик Надвірнянського деканату Укра­їнської Православної Церкви Ки­ївського Патріархату о. Любомир Траско, священик Надвірнянського деканату Української Греко-Католицької Церкви о. Юрій Зеленчук.

В усіх святкових вітаннях звучала непідробна, щира турбота про дітей. А особливо – про дітей, які волею долі чи випадку позбавлені батьківського піклування, дітей-сиріт. – У рамках реалізації державної політики в питаннях захисту дітей, – зазначив Володимир Калічко, – особлива увага районної влади – саме таким статусним дітям. Ми повинні пріоритетно турбуватися про цих дітей і не тільки словами, а реальними конкретними справами допомагати їм, щоб діти справді відчували до себе належну увагу.

Саме тому центральною подією свята став, звичайно, святковий дитячий велозабіг на трьохколісних велосипедах, в якому взяли участь 20 дітей-сиріт, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, яким райдержадміністрація за підтримки районної ради придбала 20 різнокольорових симпатичних велосипедиків. У святковому велозабігу взяли участь 2 команди по 10 дітей: «Шпарівні дів­чата» та «Невловимі пацанята». Усім учасникам велоперегонів голова РДА Володимир Калічко подарував велосипеди, на яких здійснено неперевершений круг пошани на майдані Шевченка. Дійство дітвора продовжила ласуванням смачного морозива від приватних підприємців міста за сприяння міського голови Зіновія Андрійовича.

Завершилися урочистості музичними подарунками від «Веселих курчат», «Козачка» райцентру дитячої творчості під керів­ництвом хореографа Валентини Демченко та піснею «Моя Укра­їна» у виконанні Іванки Левицької (кер. Оксана Духович).

День захисту дітей продовжився виступом молодіжних гуртів «Джем та Полюс» із м. Івано-Фран­ківська, який зібрав біля себе і молодших дітей, і підлітків. Під час концерту працівники райуправління юстиції розповсюдили серед дітей буклети «Ти повинен знати свої права».

Волонтери РЦ СССДМ, які самовіддано працювали для дітей цілий день, працівники служби у справах дітей райдержадміністрації розповсюдили плакати, календарі та іншу інформаційну друковану продукцію з питань захисту прав дітей, їх соціального захисту, пропаганди здорового способу життя та запобігання правопорушень, організували також різноманітні конкурси, ігротеки. Переможців та учасників нагороджено подарунками, придбаними за кошти районного бю­джету.

Цього ж дня завітало свято і до вихованців Надвірнянського будинку дитини, в якому взяли участь шефи – працівники СБУ в Івано-Франківській області, які приїхали до дітей з подарунками. Вихователі закладу показали для дітей лялькову виставу «Колобок».

Словом, день удався. І завдяки новим ідеям та правильній орга­нізації роботи заступника голови РДА Богдани Ковалюк, і консолідованим зусиллям і фаховості працівників служби у справах дітей РДА (нач. служби Марія Сметанюк) та РЦ СССДМ (дир. Тарас Рудяк), відділу внутрішньої політики РДА (нач. Володимир Івасик) та інших структурних підрозділів РДА.

Свято закінчилося розпочатою і незавершеною молодіжною дискотекою на майдані Шевченка – позаважала гроза. Проте і дощові краплі не змили з дитячих облич веселих посмішок і відчуття свята, захищеності та затишку в своєму рідному краю.

Інф. РДА.

 

1 коментар

1 коментар до “Дітям – особлива увага влади”

  1. Гість коментує:

    Даний захід організований далеко не “працівниками … райцентру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (РЦ СССДМ)”!!! Що за відкрита брехня???

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!