Газета по-надвірнянськи
 

Евакуйовували потерпілих, ліквідовували витік нафтопродуктів

8 липня 2011, 10:51 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 756 переглядів

Все це та багато чого іншого вдалося побачити на тактико-технічних навчаннях Надвірнянського воєнізованого газорятувального взводу Івано-Франківського спеціального воєнізованого гірничорятувального загону.

На установці зливу та наливу зрідженого газу цеху № 3 ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» його працівники ліквідовували витік нафто­продуктів із трубопроводу та ємності, евакуйовували потерпілих, надавали їм долі­кар­ську допомогу. На щастя, аварія була не справжньою.

… 10 година дня. Черговий отримує телефонний дзвінок про те, що на установці зливу та наливу зрідженого газу цеху № 3 внаслідок землетрусу зруйновано виробниче приміщення і розгерметизовано трубопровід і ємність із витоком нафтопродукту. Лу­нає сигнал тривоги. На завдання виїжджають працівники чотирьох відділень Надвір­нянського воєнізованого газорятувального взводу під ке­рівництвом Віталія Струка.

Командир вишикував особовий склад, визначив для кожного відділення завдання. Чоловіки за хвилину після першого сигналу одягнули спецобмундирування і приступили до ліквідації аварії.

Особовий склад відділення № 2 на чолі з Василем Романом «озброюється» оснащенням для розвідки та для проведення аварійно-рятувальних робіт при завалах (засоби малої механізації), веде розвідку аварійної дільниці, евакуйовує людей, захоплених аварією, надає допомогу потерпілим.

Газорятувальники відді­лення № 3 під керівництвом Дмитра Лазоріва засобами оснащення розвідують, обстежують приміщення насосної, рятують людей в умовах із непридатною для дихання атмосферою. Знайдено одного потерпілого у приміщенні насосної станції з переломом правої ноги. Хлопці виносять його на свіже повітря, надають першу медичну допомогу, застосовуючи апарат штучної вентиляції легень, накладають шину. Чоловікові стає краще, ось він уже жартує, спілкується з рятувальниками.

Особовий склад діє чітко, відчувається повне взаєморозуміння, командир взводу задоволений роботою своїх під­леглих.

На старт виходить відді­лення № 4, очолюване Яро­славом Сорокою. Хлопці одягнені у спецодяг, беруть оснащення з рятування потерпілих на висоті, заходять у небезпечну зону і за допомогою рятувальних поясів евакуйовують потерпілого з естакади з переломом лівої ноги. Завдання хоча й з деякими зауваженнями виконано.

Настає черга для відділень № 1 та знову № 4. Перше разом із командиром Юрієм Волошиним заходить у загазовану зону і за допомогою універсального хомута ліквідовує витік нафтопродукту із трубопроводу, а працівники четвертого відділення при допомозі бандажу – витік наф­топродуктів із ємності.

Командири, які брали участь у тактико-технічних навчаннях, проаналізували дії відділень, звернули увагу на недоліки, оцінили якість виконання вправ, вказали на необхідність додаткового від­працювання певних вправ і комплексів, заслухали командирів відділень, відповіли на запитання особового складу.

Стежив за діями надвір­нянських газорятувальників командир Калуського спеці­ального воєнізованого гірничорятувального загону Державної спеціальної воєнізованої гірничорятувальної служби МНС України Михайло Круглий. Як фахівець він задоволений діями відділень на навчаннях. Щоправда, вказав на певні шерехатості, які треба відшліфовувати. Командир взводу про це знає. Загалом Надвірнянський під­розділ готовий до виконання поставлених завдань.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!