Газета по-надвірнянськи
 

Формувати здоровий спосіб життя, організувати дозвілля дітей

8 липня 2011, 10:55 | Рубрика: Влада, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,003 переглядів

Формування свідомого та відповідального ставлення до здоров’я має починатися з раннього дитинства, поступово входити до системи світогляду, ставати складовою частиною загальної культури, духовного світу людини. Саме рівень загальної культури обумовлює поведінку, стиль життя і, в решті решт, стан здоров’я дитини.

У цілому в світі від алкогольної залежності страждають 140 млн. чол. В Україні кожна четверта смерть пов’язана з алкоголем, 5% – усіх смертей серед молоді у віці від 15 до 29 років. За статистичними даними у молодих людей віком 11-15 років з алкогольною залежністю підвищується ризик інших видів проблемної поведінки, а саме: куріння тютюну – у 23 рази, вживання наркотичних або психотропних речовин – у 49 разів, ранніх сексуальних відносин – у 9,9 рази.

Наш досвід переконує: існує пряма залежність між формуванням здорового способу життя дітей та їхнього життєвого ус­піху. Від цього залежить і гарне навчання, і ставлення в колективі, й, навіть, матеріальне благополуччя. Служба у справах дітей намагається переконати підлітків у веденні здорового способу життя та недопущенні вчинення ними правопорушень.

З метою запобігання бродягування, жебракування, профілактики негативних явищ серед дітей у закладах освіти під час літніх канікул створені пришкільні табори, де для дітей протягом дня проводяться: екскурсії, круглі столи, конкурси малюнків, рухливі ігри на природі, конкурси на краще вирішення різноманітних ситуацій.

Також велику роль у формуванні здорового способу життя відіграє базова освіта, яка дає дитині головні поняття про способи підтримки власного здоров’я. Гурткова робота в навчальних закладах, націлена на поглиблення знань дітей про методи збереження здоров’я, підготовку до сімейного життя, фактори ризику розвитку захворювань, тяжкі наслідки шкідливих звичок, ризикованої поведінки. Поєднання освітньої гурткової роботи з уроками фізкультури є можливо оптимальним для формування здорового способу життя дитини.

Шановні батьки, не лінуйтеся формувати повагу дитини до свого здоров’я!

Марія СМЕТАНЮК,

начальник служби у справах дітей РДА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!