Газета по-надвірнянськи
 

«Фронт Змін» виступив на захист незалежності українських судів

8 липня 2011, 11:10 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 727 переглядів

«Фронт Змін» виявився єдиною силою, окрім БЮТ, яка прийшла під стіни Печерського районного суду в Києві й виступила проти вибіркового правосуддя в Україні.

4 липня у Києві біля Печерського районного суду на Хрещатику під час розгляду справи колишнього прем’єра України Юлії Тимошенко можна було побачити переважно біло-зелені прапори «Фронту Змін», який очолює Арсеній Яценюк. Їх тут у цей день виявилось навіть більше, ніж прапорів БЮТ та найнятих владою мітингувальників, які намагалися перекричати опозицію. «Вимагаємо суду, а не судилища!», «Ні – політичним переслідуванням!», «Ні – суддівській безкарності!» – такі гасла тримали кілька сотень представників «Фронту Змін».

«Судовий процес над Юлією Тимошенко – яскравий приклад потворності української судової системи, яка стосується кожної людини в Україні, – заявила на мітингу член Ради партії «Фронт Змін» Лі­лія Гриневич. – Відверте беззаконня і зневага до прав людини в залі суду є наслідком судової реформи, яку провела влада. Ця реформа, як і конституційна, податкова, судова, проводилися не в інтересах людей і держави, а з метою зміцнити одноосібну владу президента і підім’яти все під інтереси виконавчої влади, яку контролює одна партія».

При розгляді справ Юлії Тимошенко та колишнього міністра МВС Юрія Луценка були вжиті безпрецедентні репресивні заходи, вважають у «Фронті Змін». Спеціально під ці дві справи внесли зміни у кримінальне законодавство і скорочені терміни ознайомлення із справами. Суд не задовольняє жодні клопотання Тимошенко та Луценка, а судді поводяться так, ніби перед ними не обвинувачувані, а злочинці.

Сьогодні судовим процесом фактично керує Генеральна прокуратура. Адже вище керівництво Генпрокуратури входить до Вищої Ради юстиції, яка знімає і призначає суддів. Судді отримують обвинувальний вирок від Генпрокуратури, і нескладно здогадатися, що в разі не підтримки такого вироку наслідки для судді очевидні – негайна втрата роботи.

«Як може суддя Вовк, який судить Луценка, чинити правосуддя, якщо проти нього були порушені кримінальні справи? Якщо він зробить хоч один крок всупереч волі Генпрокуратури, справи будуть відкриті знову! Про яке незалежне правосуддя можна говорити в такій ситуації? І річ не тільки в конкретних справах колишнього прем’єра і колишнього міністра внутрішніх справ, річ у кожному українському громадянинові, який сьогодні не має шансів бути виправданим в суді, якщо прокуратура вимагає обвинувального вироку», – наголосила Лілія Гриневич.

«Фронт Змін» проти того, щоб такі складні, резонансні справи із політичним забарвленням розглядали одноосібно судді з мінімальним досвідом і судді з сумнівним послужним списком. Арсеній Яценюк вимагає негайно, вже цього пленарного тижня, викликати до Верховної Ради представників Генпрокуратури та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, щоб вони звітували щодо законності і неупередженості розгляду справ проти Луценка і Тимошенко. Він також наполягає, щоб парламент звернувся до Вищої ради юстиції й ініціював перевірку суддів Печерського райсуду Києва на предмет того, як вони дотримуються законності під час розгляду справ екс-прем’єра та колишнього голови МВС.

Крім того, Арсеній Яценюк вимагає унеможливити такі випадки в майбутньому. Для цього він вніс до парламенту проект змін до Кримінально-процесуального кодексу. Він пропонує, щоб кримінальні справи, за які передбачено покарання понад 5 років ув’язнення, розглядала колегія з трьох суддів.

Представники БЮТ подякували «Фронту Змін» за підтримку під Печерським судом. Член Ради партії «Фронт Змін» Лілія Гриневич наголосила: питання не тільки в кон­кретній справі екс-прем’єра, це питання боротьби за право на чесний суд для всіх громадян України.

Прес-служба політичної партії «Фронт Змін».

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!