Газета по-надвірнянськи
 

Готуємось до проведення екологічного фестивалю

19 липня 2011, 11:02 | Рубрика: Влада, Природа Версія для друку Версія для друку 785 переглядів

11 липня ц. р. при голові райдержадміністрації відбулася нарада з питань розвитку мисливства і мисливських угідь та проведення у 2012 році екологічного фестивалю з метою привернення уваги до екологічних питань Надвір­нянщини. На нараді були присутні заступник голови РДА Богдана Ковалюк, начальник управління економіки РДА Василь Уніят, начальник від­ділу промисловості, лісового господарства та торгівлі управління економіки РДА Дмит­ро Приймак, головний лісничий Надвірнянського спец­агролісгоспу Михайло Ковач, провідний районний мисливствознавець М. Томашевський, голова районної громад­ської організації Українського Товариства мисливців і рибалок Д. Плишивенко, голова районного мисливсько-рибальського клубу Т. Рудяк, районний мисливствознавець Я. Байда, начальник ВОСПЕС ПЗ «Горгани» В. Кочержук.

Основну увагу голова РДА Володимир Калічко звернув на питання впорядкування мисливства  у районі взагалі та  створення нових структур мисливських угідь, які дадуть можливість залучити вітчизняних інвесторів та привернути увагу туристів. Проте основний акцент керівник ра­йону ставив на питанні від­творення флори і фауни лісових районних угідь шляхом збільшення популяції тварин, покращення єгерської місцевої служби, наведенні порядку в культурі полювання, боротьбі з браконьєрством та ін.

Голова РДА дав завдання відповідним службам вивчити питання створення в ра­йоні  фахової мисливської інспек­ції. Як показала практика Поль­щі та Білорусії, зазначив Володимир Калічко, створення мисливських інспекцій є ефек­тивним кроком боротьби з бра­коньєрами та безконтрольним полюванням. – Те, що не додерли лісові собаки – добили бракон’єри! Тому відновлення популяцій диких тварин та комплексна координована робота стане руші­єм на шляху до відновлення флори і фауни Карпат,  – сказав голова РДА.

Відчуваючи підтримку з боку влади, присутні розпо­відали про актуальні проблеми сфери мисливств та лісів­ництва, давали конструктивні пропозиції та висловлювали готовність до співпраці. Так, зокрема, провідний районний мисливствознавець М. Томашевський активно підтримуючи пропозицію щодо створення мисливської інспекції в районі, зазначив, що відновлення флори і фауни – одне з пріоритетних завдань розвитку мисливства в районі.

Крім проблем лісовпорядкування обговоренню підлягало й проведення еко-культ-фесту. Подібні заходи стають наразі дуже популярними і не лише в Україні. Планується  проведення численних молодіжних акцій, зокрема, і створення екологічних бригад. Фестиваль пройде під егідою «еко-культу», що включатиме і великі екологічні фестивалі, і створення музею природи в районі, і збір сміття, і захист наукових робіт, і ту­рис­тичні маршрути, велозмагання та кінні заїзди.

До співпраці з організації  та проведення екокультфесту РДА залучить природний заповідник «Горгани» та Між­народний фонд WWF.

Інф. РДА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!