Газета по-надвірнянськи
 

І прославили, і вшанували

1 липня 2011, 11:11 | Рубрика: Влада, Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 819 переглядів

П`ятнадцяту річницю прийняття Верховною Радою Конституції України Надвір­нянщина відзначила грандіозним концертом (упорядник сценарію методист район­ного будинку культури Валентина Лисюк) та широкою плеядою нагороджених владою краян, які своєю самовідданою працею на ниві культури, у промисловості та інших сферах діяльності сприяють утвердженню в державі демократичних цінностей та примноженню духовних і матеріальних надбань.

Із особливим пієтетом ведучі Галина Чуревич і Володимир Свягла на початку святкової імпрези нагадали присутнім, що Конституція це не тільки Основний Закон нашої країни, це – серце і ядро подальшого вдосконалення українського суспільства. Про значущість події 28 червня 1996 року, а також про конституційне творення в Україні на основі відеофільму розповів начальник відділу внутрішньої політики РДА Володимир Івасик.

Народний аматорський хор РБК (кер. Ярема Павлик), солісти Василь Микитюк і Віктор Чудновський

У вітальному слові голова райдержадміністрації Володимир Калічко, зокрема, сказав: – У той час, коли Верховна Рада ухвалила Основний Закон, частина депутатів плакала… Але зараз це свято перейшло в буденний день, коли кожен керівник хоче сказати пару слів з нагоди, основна маса народу спішить на городи, а на телебачення запрошують когось із політиків… Та не забуваймо одне: День Конституції, як і день Незалежності – цементуючий фактор нашого з вами патріотизму, відданості державі… Венеціанська комісія визнала Конституцію України най­прогресивнішою в Європі… Але якими б демократичними, прогресивними не були конституційні положення, сам по собі Закон, звичайно, не буде діяти і не зробить наше життя кращим. Тому від того, як ми об`єднаємося, виконуватимемо ту ділянку роботи, за яку відповідаємо, так і будемо жити… Бажаю самовідданої злагодженої праці на благо надвірнянської громади.

– Прийняття Конституції в нашій державі було великим кроком, великою подією, –зазначив, поздоровлячи краян, голова районної ради Василь Попович, звернувши увагу, що серед присутніх на урочистостях немає представників всіх політичних партій та громадських органі­зацій, які є в районі. Василь Попович наголосив, що крім прав, записаних у Конституції, слід не забувати і про обов`язки, один з яких – сплачувати податки. Та без нашої спільної праці, без нашого об`єднання вона не допоможе нам покращити життя… Тіль­ки спільна праця приведе нас до спільної мети – побудови вільної, незалежної, суверенної держави Україна. Тільки разом зможемо побудувати нове суспільство, на яке ми, українці, заслуговуємо, – під­креслив керівник представницької гілки влади в районі.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович у переддень свята Конституції привітав і молодь. Бо саме молодим виконувати права і обов`язки молодої Конституції, для котрих це є святим обов`язком.

Після привітань керівники нагородили краян грамотами ОДА, РДА і районної ради.

Концертне дійство розпочав народний аматорський хор районного будинку культури під орудою Яреми Павлика, солісти: заслужений працівник культури України Любов Орел, а також Василь Микитюк і Віктор Чудновський. Свої пісенні та музичні сувеніри дарували присутнім народний муніципальний оркестр народної музики «Аркан» (кер. заслужений артист України Сергій Орел), квартет у складі Орисі Яремчук, Любові та Олени Яченків і Л. В. Орел, Ірина Дитко, знамениті «Горянка» і «Горяночка» під орудою вшанованої того ж дня почесною грамотою Олени Здольник, переможці районного конкурсу вока­лістів Ліля Іванчук із Цуцилова та Тетяна Якуш зі Стримби, гвіздський народний аматорський ансамбль «Скарбниця» (кер. Любомир Боднарук), чоловічий квартет «Легіт», Микола Ровенко, який у су­проводі танцю «Горянки» на високій патріотичний ноті завершив святкування.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

Світлина Назарія ГРИДЖУКА

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!