Газета по-надвірнянськи
 

Конференція спонукає пам`ятати

8 липня 2011, 10:43 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,070 переглядів

Тридцятого червня відзначено 70-ту річницю Акту від­новлення Української держави. У ті тяжкі воєнні роки українство на чолі зі Степаном Бандерою та Ярославом Стецьком не побоялося прийняти таке вольове й історично значиме рішення.

Саме цій події приурочили науково-практичну конференцію «Державотворча діяльність ОУН: історія, боротьба, ідеологія», яка відбулася нещодавно в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби ім. Степана Бандери.

Розпочалась конференція з молитви та вітальних слів представників обласної влади і Голови братства вояків ОУН-УПА Карпатського краю Ф. Володимирського. Загалом у роботі конференції взяли участь науковці з Києва, Львова, Чернівців, Івано-Франків­ська, Калуша. Заслухали доповіді на такі теми: «Міжнародні аспекти діяльності ОУН у 1929-1939 рр.: західно-європейський вектор», «Нововиявлені ділові листи В. Кука, Р. Шухевича, Я. Бусола у фондах галузевого держархіву СБУ», «ОУН і становлення нагородної системи УПА» тощо. На завершення виступив Я. Коретчук – головуючий конференції – з доповіддю «Встановлення та організація української влади на Прикарпатті влітку 1941 р.».

За підсумками роботи конференції видадуть збірник доповідей з цієї проблематики.

Наталія ЗВАРЧУК,

науковий працівник музею історії Надвірнянщини.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!