Газета по-надвірнянськи
 

Медики бачать перспективу

19 липня 2011, 11:05 | Рубрика: Влада, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 759 переглядів

У підсумковому засіданні медичної ради щодо роботи Надвірнянської центральної районної лікарні за І півріччя 2011 року взяли участь начальник головного управління охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук, заступник голови РДА Богдана Ковалюк, головний лікар ЦРЛ Ярослав Ісопенко, головні лікарі місь­ких лікарень і лікарських амбулаторій та  завідувачі ФАПів району.

З роботою лікувальних закладів та станом справ медичної галузі району ознайомила заступник головного лікаря ЦРЛ Емілія Сем`янів.

Начальник головного управління охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук окремо зупинився на питаннях реалізації  державної політики щодо медичних  реформ у медицині, наголосив на впрова­дженні таких пілотних проектів у чотирьох областях України. Детально проаналізувавши ситуацію в районі, звернув увагу і на недоліки:  невелику кількість тромболі­зисів, зроблених за півріччя, недостатній роботі дитячих палат інтенсивної терапії, зазначивши, зокрема, на покращенні кадрової політики у сфері неонатологів. Звернув увагу також на практику сімейної медицини, на неприпустимість сумісності роботи двох чи навіть трьох різно­профільних відділів, на недостатню роботу в процесі виявлення та лікування хворих на ВІЛ-СНІД і наркотичних залежностей та ін. У процесі розмови Микола Олінійчук відзначив добру роботу в практиці виконання лапароскопічних операцій у сфері гінекології, зменшення загального ліжкового фонду, непогане розгалуження сітки денного стаціонару, донорську роботу та ін.

Описуючи основні напрями та особливості медичних реформ у державі (як от створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та госпітальних округів, відокремлення швидкої допомоги від ЦРЛ, перехід на контрактну форму роботи в ЦРЛ, страхова медицина та ін.), начальник ГУОЗ ОДА зазначив, що Надвірна має перспективу створення госпітальної бази. Тому необхідно, насамперед, дбати про якнай­швидші темпи реформування в царині районної медицини. Основну увагу промовці звернули на необхідність покращення професійності, підвищення фахового рівня в рамках реалізації медичних реформ.

Заступник голови РДА Богдана Ковалюк, аналізуючи роботу Надвірнянської ЦРЛ, зупинилася на питанні покращення роботи персоналу лікарні в напрямку обслуговування жителів, наголосила на вимозі уважнішого та прихильнішого ставлення до пацієнтів, зазначивши при цьому  необхідність виставлення скриньок довіри в приміщенні ЦРЛ  та райдержадміністрації з метою оцінки реального стану речей в медичному обслуговуванні краян. Богдана Ковалюк наголосила також на активізації роботи  щодо відкриття соціальної лікарні та соціальної аптеки в районі, акцентуючи при цьому увагу на активній співпраці  райдержадміністрації з центральною райлікарнею в цих питаннях.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!