Газета по-надвірнянськи
 

Мистецтво єднати серця для України

22 липня 2011, 14:20 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 1,474 переглядів

Творчий вечір «Від Бистриці до Темзи – з Україною в серці» відомого співака і бандуриста, пропагандиста української пісні, танцю і музики, почесного громадянина м. Надвірної Володимира Луціва, який в останню червневу неділю відбувся у концертному залі ім. С. Людкевича у Львівській обласній філармонії, ознаменував визнання таланту і багатолітньої культурологічної, музикознавчої та концертної праці Володимира Луціва витонченою й вимогливою публікою міста Лева.

Ще однією гранню творчої особистості Володимира Луціва стало цьогорічне відзначення трьох лауреатів преміями культурно-мистецького Фонду його імені на львів­ській сцені.

Володимир Луців і Ольга Максим`юк нагороджують цьогорічних лауреатів

У цьому торжест­ві взяла участь делегація активістів Фонду і шанувальників творчості маестро. У номінації «Митець» премію здобула учениця 10-А класу (ІІІ курсу) Надвірнянського ліцею Ксенія Колодніцька. Її в нашому краї знають як лауреата районних, обласних, всеукраїнських і міжнародних вокальних конкурсів. Сама пише вірші і музику. Якраз на сцені філармонії вона дарувала засновникові Фонду і глядачам свою «Молитву». У номінації «Громад­ський діяч» перемогу здобула Ірина Білак – студентка Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Вона п`ятирічною перемогла у конкурсі «Золоте зернятко», стала «Людиною-2003 року» у м. Надвірній. Проявляє себе у громадській роботі та участю у культурно-мистецьких заходах. Премія у номінації «Наука» у четвертокурсника факультету кібернетики Ки­ївського національного університету ім. Т. Шевченка Андрія Шевчика. У травні цього року він виступив з доповіддю на ІІ Міжнародній науково-методичній конференції «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці».

Книга пісень хору «Дзвін» – дарунок від його керівника Михайла Сала

Зрозуміло, що поінформування про цьогорічних лауреатів Фонду (а досі їх уже є чотири десятки), їхні виступи на львівській сцені та високо­мистецький концерт на творчому вечорі склали враження, що Україна має надто маштабний культурний, науковий потенціал. І у вступному слові проректора Львівсь­кої академії мистецтв Романа Яціва та виступі начальника управління культури Львівської ОДА Сергія Бурка якраз і висвітлено вміння Володимира Луціва об`єднувати зусилля владних, наукових, музичних, релігійних, громадських структур для під­тримки талантів на благо України. Виступи академічного ансамблю «Високий замок» (кер. Андрій Яцків), народного чоловічого хору «Дзвін», Львівського національного університету ветмедицини (кер. Михайло Сало), камерного оркестру Львівської музшколи ім. С. Крушельницької (кер. Марта Гуневич), фольк-гурту «Мальвінок», піаністок-викладачів Уляни Молчко та Олександри Німилович, квартету бандуристок «Львів`янки», доцента Інституту мистецтв з Івано-Франківська Віолетти Дутчак, дитячого ансамблю «Маленькі бойки» (кер. Наталія Шпак з Перегінська) стали не просто музичними привітаннями Володимирові Луціву, якому напередодні виповнилося 82 роки, але й засвідчили неабияку майстерність виконавців.

Вітання-вдячність В. Луціву від депутата Львівської обласної ради Володимира Мудрого (ліворуч)

З високим пієтетом сприйняли учасники вечора документальний фільм про В. Луціва, знятий ТРК «Надвірна» та відеосюжети про виконання В. Луцівим історичної козацької думи і про виступ тисячного зведеного хору у Ватикані на честь 1000-ліття хрещення Руси-України з участю Папи Римського Івана Павла ІІ. Оригінальною ро­дзинкою вечора стало виконання Орестом Цимбалою і заслуженою артисткою України Мартою Шпак «Пов­станського танго», автором слів якого є Ольга Ільків, колишня зв`язкова командувача УПА Романа Шухевича, котра також була присутня на концерті. Цей твір для українців у діаспорі неодноразово виконував В. Луців.

Дует Ореста Цимбали і Марти Шпак

Про величну мистецьку імпрезу у Львові солідними публікаціями відгукнулись газети «Високий замок», «Екс­прес», «Вільна Україна плюс», «Львівська газета» та тижневик «Самопоміч». Дещо раніше з`явились розлогі розповіді про культурологічну працю В. Луціва у тижневику «Свобода» (США) та Стрийському часописі «Гомін волі».

На святковому засіданні культурно-мистецького Фонду ім. В. Луціва у Надвір­ній його щиро вітали голова правління Фонду Ольга Максим`юк (і в Львові також), керівники районної ради і держ­адміністрації Василь Попович і Володимир Калічко, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, начальник ДПІ в районі Богдан Нагорняк, шкільні товариші Адам Бунь та Іван Томин. Керівники району й міста вручили спільну грамоту районної ради, РДА та міської ради. Про тепло отчого краю і рідної землі нагадуватиме вишиванка, подарована керівниками влади і друзями – шанувальниками таланту маестро.

Роман Гончарук, який допоміг перевезти архів В. Луціва у Надвірну, з Ольгою Ільків та її сином Володимиром (справа наліво)

І на цьому засіданні, і в окремій зустрічі з депутатом обласної ради, керівником благодійного Фонду Юрієм Дерев`янком Володимир Лу­ців порушував питання про потребу відремонтувати при­міщення Музею історії Надвірнянщини, в якому працює Фонд, а також про розширення будівлі Музею.

Зустрічі з науковцями-мистецтвознавцями та громад­ськими діячами Прикарпаття, Львова, Стрия, Борщева на Тернопіллі характеризують цьогорічне перебування Володимира Луціва в Україні. Очевидно, народжуються нові проекти, свіжі плани як ще на вищий щабель підняти культурні потреби і запити українців, як ще глибше і пов­ніше пропагувати українську культуру і мистецтво в Єв­ропі  і в світі.

Іван ГРИДЖУК

«Народна Воля»

(текст і світлини)

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!