Газета по-надвірнянськи
 

Нафтове битківське «дербі» у фіналі Кубка

1 липня 2011, 11:24 | Рубрика: Новини, Спорт Версія для друку Версія для друку 896 переглядів

Селище Битків зажило собі слави нафтової столиці Надвір­нянського району ще здавна, бо в наш час запаси чорного золота не такі статні. Але це селище зусиллями небайдужих до спорту людей фінансує дві дорослі та дві юнацькі футбольні дружини. Узимку 2009-го р. підприємець Степан Ломпас створив команду ФК «Битків», для якої закупив спортивну форму та оплатив поїздки на матчі. Фінансову допомогу надав Ярослав Лавринович. Вони сво­єю працею та зусиллям створили команду, яка уже в своєму першому сезоні у другій лізі ра­йонного чемпіонату зуміла вибороти право виступати у першому дивізіоні. Без сумніву, цьому успіху треба завдячувати і тренерові Ігорю Сметаніну, котрий за короткий час добився значних успіхів. Ця команда вперше змагалася за Кубок району. А для «Нафтовика» він уже третій.

Ще не перемагали, але мають перемоги у турнірах, які організовують органи влади на честь видатних діячів та урочистих дат Укра­їнської держави, та у першій лізі районного чемпіонату. Найбільшим успіхом на сьогодні є звитяга в юнацькій лізі району, в якій вони перемагали двічі.

Якщо ж заглибитися в історію, то цю команду створили ще у 1967-му. Відігравши три сезони, вона зникла. У 1995-му її відновив Василь Сенатович – нинішній тренер. Допомагає в розвитку команди спортінст­руктор селища Василь Павлик та граючий тренер, виходець із відомої футбольної сім`ї на При­карпатті Андрій Максим`юк. Обидві команди тримаються на ентузіастах, любителях гри мільйонів, котрі у наш час безгрошів`я намагаються знайти кошти на існування колективів. Але вони гордяться своєю справою, тому що піклуються про під­ростаюче покоління.

Радість капітана «Нафтовика» Івана Пилип`юка  аж зашкалює.

Світлини сайту «Футбол Надвірнянщини»

Вперше в історії розіграшу Кубка району зустрілися команди з одного населеного пункту. Такі матчі відрізняються особливою принциповістю, непоступливістю. Команди подарували справжню битву на стадіоні «Нафтовик», бо позаду у них – непростий шлях: ФК «Битків» «обійшов» такі команди: «Карпати» (Цуцилів), «Прут» ( Делятин), який виставив на ці змагання резервістів, «Смерічка» (Лоєва, змогли відіграти три м`ячі переваги) та «Колос» (Парище, в серії пенальті).

Шлях «старшого бра­та» був легшим, на шляху до фіналу вони здолали такі бар`єри: «Лукавець» (Гвізд), «Страгора» (Стримба), футбольні колективи Красної і Тисменичан. Залишилося зробити лише один крок та здобути Кубок, який в будь-якому випадку залиши­ться у Биткові.

Ще однією особли­вістю цих колективів є те, що вони грають без підтримки односельчан. У селищі немає стадіону, який би відповідав стандартам районної федерації футболу. Битківський селищний голова Іван Годзюр розповів, що стадіон біля загальноосвітньої школи розширили на 15 мет­рів, на черзі – роботи із осушення майданчика. Із технікою під час виконання цих робіт допомагало Стрийське УБР. На осушення потрібно ще приблизно 2 тонни гравію. Сподіваються на допомогу і ПАТ «Укрнафта», до якого селищна рада направила листа, поки що офі­ційної відповіді не на­дійшло.

– Плануємо побудувати і міні-футбольний майданчик, – зазначає Іван Годзюр. – Селищна рада взяла участь у першому обласному конкурсі програм та проектів розвитку місцевого самоврядування. Ми перемогли з програмою «Розвиток спорту – запорука зростання здорової і сильної нації», отримали 50 тис. грн. на обгородження міні-футбольного майданчика; матеріал для основи (гравій, щебінь та мучка) оплатить громада селища, а роботи зі встановлення газону – депутат обласної ради, благодійник Юрій Дерев`янко. Маємо надію на те, що новий сезон розпочнемо на рідному полі, бо й оренда стадіону коштує недешево, за проведення гри чи тренування на «Нафтовику» треба заплатити 150 грн., а дотаційному бю­джету Биткова вистачає тільки на зарплату спорт­інструктору. Є деякі труднощі із довезенням гравців через те, що цех технологічного транспорту НГВУ «Надвір­на­нафтогаз» не має дозволу на перевезення пасажирів.

У День Конституції, 28 червня ц. р., на стадіоні «Нафтовик» у Над­вірній вирішилась доля володаря Кубка району. У Биткові мають надію на те, що вдасться об`єд­нати дві команди та виступати на обласних змаганнях. А підтвер­джен­ням цьому став футбо­льний спектакль із ра­дістю та спортивним зав­зяттям, який подарував глядачам бурю емо­цій.

Василь ІВАСЮК,

студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.

Є Кубок!

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!