Газета по-надвірнянськи
 

Підтримаймо книговидання

22 липня 2011, 14:04 | Рубрика: Влада, Духовність, Культура Версія для друку Версія для друку 855 переглядів

19 липня заступник голови районної ради Іван Степник як співголова координаційної ради з питань видавничої справи провів її засідання.

Після інформації члена ради, ке­рівника літстудії «Бистрінь» члена НСПУ Нестора Чира рада підтримала звернення до голів районної ради Василя Поповича і РДА Володимира Калічка, яке ґрунтується на спільному листі Нестора Чира і редактора газети «Народна Воля» Івана Гриджука до керівників районної влади про виділення коштів на Програму під­тримки україномовного книговидання та книгорозповсюдження у Надвір­нянському районі у другому півріччі 2011 р. Йдеться про видання двотомника творів поезії і прози поета Січового Стрілецтва Юрія Шкрумеляка та творів Лесі Верховинки (Лагодинської), дочки відомого адвоката з Делятина, а також книг літстудійців Михайла Михальчука і Мирослави Гордєєвої-Мельник. Таке прохання рекомендовано врахувати при перегляді підсумків перевиконання районного бюджету 2011 року за перше півріччя на сьомій сесії районної ради.

Нестор Чир обґрунтував пропозицію і звернення від координаційної ради до районної влади щодо створення оргкомітету з відзначення 25-річчя літературної студії «Бистрінь», яка працює при редакції газети «Народна Воля» (цей ювілей виповнюється у липні 2012-го), і передбачити відпо­відні кошти для цього у районному бю­джеті на 2012 рік. Тут йдеться і про проведення святкових заходів з участю літстудійців у районі та видання антології їхніх творів. Рада одноголосно підтримала таку пропозицію.

Співголова ради заступник голови РДА Богдана Ковалюк проінформувала про рукопис жительки Цуцилова Наталії Ровенко «Народні пісні Прикарпаття» з голосу Наталії Ровенко (запис, нотація та упорядкування Кузьми Смаля, заслуженого працівника культури України). У ньому зібрана своєрідна скарбниця пісенного надбання упродовж бага­тьох років на прикладі Цуцилова. Вирішено включити видання даного рукопису при наявності коштів у другому півріччі ц. р. після відповідного редагування та вивчення цінових пропозицій друкарень.

Після розгляду заяви Романа Киселюка щодо фінансової допомоги у виданні його книги «Постскриптум лю­бові» рекомендовано авторові пред­ставити рукопис книги на роз­гляд координаційної ради.

На наступному засіданні запропоновано обговорити питання про стан підготовки рукопису книги історичних нарисів Надвірнянщини і виділення коштів для її видання.

Іван ГРИДЖУК,

секретар координаційної ради з питань видавничої справи.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!