Газета по-надвірнянськи
 

Поправка Арсенія Яценюка до закону про пенсійну реформу додала 10 мільйонам пенсіонерів 334 гривні до пенсії

19 липня 2011, 11:03 | Рубрика: Влада, Економіка, Політика Версія для друку Версія для друку 831 переглядів

8-а сесія українського парламенту завершила свою роботу. Під завісу втомлені депутати більшості: Партії регіонів, Блоку Литвина та групи «Реформи заради майбутнього» – пропустили поправку народного депутата України Арсенія Яценюка, яка збільшила пенсії. І тепер влада ламає собі голову над тим, як же знову додати собі привілеї за рахунок урізання витрат на незаможних.

Останні перед літніми канікулами дні роботи 8-ї сесії Верховної Ради депутатів ознаменувалися символічним законодавчим курйозом. Провладні фракції більшості в особі Партії регіонів, Блоку Литвина (Народна партія) і групи «Реформи заради майбутнього» – пропустили поправку лідера «Фронту Змін» Арсенія Яценюка.

– При розрахунку пенсій раніше враховувалася середня зарплата в країні за 2006-2008 роки, – говорить лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк. – Я запропонував з 1 січня 2012 року враховувати середню зарплату за 2009 рік – вона вища. Це означає, що 10 мільйонам пенсіонерів пенсія має бути збільшена на 334 гривні на місяць.

– Мені не хотіли давати слово на сесії, а внесену мною і повністю враховану про­фільним комітетом поправку забули проголосувати і виключити з тексту закону, як влада зазвичай це робить з поправками опозиції. І тепер згідно з регламентом роботи Верховної Ради прийнята комітетом, але непроголосована в сесійній залі поправка вважається автоматично включеною до закону, – заявив Арсеній Яценюк. – І зараз влада гарячково думає, як виключити поправку з тексту вже прийнятого нею ж закону.

Поправка Яценюка стала мало не єдиною перемогою опозиції на сесії, що пройшла під диктовку партії влади. Перемігши на виборах президента, Партія регіонів забула про всі свої обіцянки виборцям. У тих же пенсійних законах збільшено пенсійний вік для чоловіків і жінок, збіль­шено страховий стаж на 10 років і не скасовано пенсії, які в десять і більше разів перевищують середню заробітну плату в країні.

Так само безцеремонно й нахабно влада діяла і при прийнятті інших законів на
8-ій сесії Ради.14 червня, наприклад, вона прийняла закон про зміни до бюджету 2011 року, яким фактично зменшені пенсії та інші соціальні гарантії чорнобильцям та ді­тям війни. «Цим законом влада відібрала гроші в людей похилого віку та інвалідів і в ньому ж – на 500 мільйонів гривень збільшила витрати на себе: генпрокуратуру, МВС і СБУ», – заявив Арсеній Яценюк.

Президент говорить про досягнуту в країні стабіль­ність, але сам разом із Пар­тією регіонів робить усе для того, щоб її не було, вважають у «Фронті Змін». Досить згадати прийнятий Радою закон про червоний прапор, що прирівнює його в День Перемоги до державного прапору України. Після прийняття закону Верховною Радою президент чомусь не поспішає його підписувати. І тим самим створює неясну законодавчу ситуацію і грунт для зіткнень 9 травня у Львові між прихильниками і противника­ми червоного прапора.

Потім Віктор Янукович все ж підписує закон і, здавалося б, влада тим самим демонструє свою послідовність і твер­дість. Але… підконтрольний президенту Конституційний суд незабаром визнає багато положень цього закону не­конс­титуційними. Ось така «тверда і послідовна» влада в Україні!

«Ми вже опротестували в Конституційному суді порушення прав дітей війни і чорнобильців у законі про зміни до бюджету. І обов’язково опротестуємо в суді пенсійну реформу», – заявив лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк.

Прес-служба народного депутата України Арсенія Яценюка.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!