Газета по-надвірнянськи
 

Причастіться із літературної спадщини Івана Франка

19 липня 2011, 10:45 | Рубрика: Духовність, Культура Версія для друку Версія для друку 798 переглядів

27 серпня минає 155-річчя з дня народження Івана Франка – видатного українського письменника, філософа, вченого і громадсько-політичного діяча.

У краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Сі­вач добра, з прадіда трудар, він серед людства духом всюдисущий – наш вічний, титанічний Каменяр». Доповнює виставку портрет Івана Фран­ка (робота Ярослава Лозинського).

Виставка скомпонована з розділів: «Білі плями Фран­кіани», «Правда про життя, творчість і життєве кредо поета», «Сила творчого духу Івана Франка», «Іван Франко – поет болю і спротиву», «Каменяр в літературі і мистецт­ві». Представлені найновіші видання його творів, які раніше не видавали, додаткові томи до 50-томного зібрання творів І. Франка, покажчик купюр, матеріали про життя і творчість Каменяра в дослідженнях івано-франківських науковців і краєзнавців – Петра Арсенича, Володимира Качкана, Володимира Полєка, Євгена Барана, Івана Білинкевича, Дмитра Павличка, Степана Хороба, Уляни Скальської та інших дослідників-франкознавців. Зацікавить читачів розділ «Прикарпаття в житті І. Франка». Саме тут геніальний письменник від­шукав чимало тем, створив шедеври, котрі увійшли у скарб­ницю української класичної літератури.

До ювілею працівники районної бібліотеки проведуть літературну годину «Три­чі мені являлася любов», літературний екскурс «Іван Фран­ко і Прикарпаття», а також літературно-музичний вечір «Я син народу, що вгору йде», який підсумує цикл заходів про письменника.

Запрошуємо усіх шанувальників Франкіани та небайдужих причаститися із Франкової криниці. Книжкова виставка дасть змогу якнайкраще збагнути велич постаті Івана Франка, його талант, титанічну працездат­ність та бажання змінити на краще цей світ.

Раїса ГРУШЕЦЬКА,

завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!