Газета по-надвірнянськи
 

Шляхом реформування – до якісної освіти

8 липня 2011, 11:09 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 811 переглядів

Із чотирьох питань, котрі винесли на обговорення засідання колегії РДА, яке вів голова райдержадміністрації Володимир КАЛІЧКО, найпильнішу увагу приділили освіті, акцентувавши на найважливіших складових галузі.

До всебічного аналізу спонукав учасників засідання колегії виступ начальника від­ділу освіти РДА Михайла Вин­ника. Головний освітянин району проаналізував ситуацію із завершенням 2010-2011 навчального року, підготовку до нового навчального періоду, мережу загально-нав­чальних закладів.

Сказано, що внаслідок зниження народжуваності зменшувалася кількість учнів нав­чальних закладів. Це стало причиною організації індивідуального навчання у семи загальноосвітніх школах. Упродовж останніх трьох років кількість учнів зменшилася у школах району на 1142, а кіль­кість класів– на 40. Загальне зменшення вплинуло і на змен­шення середньої наповнюваності класів, збільшення кіль­кості ЗОШ із малою чисель­ністю учнів. Тому десь у залі витала інформація про доукомплектування малочисельних класів у ЗОШ І-ІІІ ст. тими учнями, кількість яких у класах явно замала в інших школах, підвозячи їх шкіль­ними автобусами до тих освіт­ніх закладів, котрі визначать базовими. Скажімо, до Зелен­ської ЗОШ І-ІІІ ст. із Черника, Максимця та Бистриці, уможлививши в базовій ЗОШ кращу матеріальну базу. Пропозиція невдовзі, очевидно, стане реаліями сьогодення. Загальноосвітнім школам, котрі доукомплектують учнями з інших навчальних закладів, нададуть статусу ЗОШ І-ІІІ ст. «Школи-донори» працюватимуть як ЗОШ І-ІІ ст. До­цільність чи недоцільність пропонованого кроку згодом обговорять на спеціальній нараді за участю провідних фа­хівців освіти та керівництва району.

Словом, дирекціям шкіл дали зрозуміти, що освіту чекають великі реформи. Напевно, через це Михайло Винник наголосив і на розвиткові мережі дошкільних навчальних закладів, як засобові реалізації права дитини на здобуття якісної дошкільної осві­ти, що передбачено Програмою «Розвиток освіти Надвір­нянщини на 2009-2015 роки».

Зазначимо, що від 1991-го до 2000 року в районі закрито 8 дошкільних навчальних закладів. Нині настав період від­родження дошкільної освіти, її реформування. Починаючи з 2005-го відновлено роботу двох дошкільних закладів (ДНЗ «Росинка» с. Лоєва, ДНЗ «Незабудка» с. Гаврилівка), реорганізовано дві ЗОШ у нав­чально-виховні комплекси (Ліснотарновицький та Добротівський).

Водночас керівник відділу освіти РДА відзначив роль чотирьох освітніх округів, які затверджені сесією районної ради. Одначе, недофінансування галузі, відсутність шкі­льних автобусів у достатній кількості не дало можливості повністю апробувати функ­ціонування освітніх округів. Він розповів про те, що завершено комп`ютеризацію шкіл, до мережі Інтернет під`єднані всі ЗОШ І-ІІІ ст. Завершується виготовлення загальноос­вітніми школами державних актів на право постійного користування земельними ді­лянками (90%), що вище середньообласного (46%) показника. Проблема – виготовлення правоустановчих докумен­тів у ДНЗ.

Начальник відділу освіти РДА Михайло Винник із розумінням сприйняв пропозиції щодо подальшого удосконалення навчального процесу в освітніх закладах Надвірнянщини, висловлені головою РДА Володимиром Каліч­ком та головою районної ради Василем Поповичем. Стосуються вони, насамперед, належного обліку дітей і під­літків шкільного віку та стовідсоткового залучення їх до навчання; забезпечення здобуття дітьми дошкільної осві­ти через збільшення мережі ДНЗ; відкриття дошкільних груп у наявних дошкільних закладах; у сільській місцевості домогтися безкоштовного регулярного підвезення учнів до місця навчання і додому; вжиття заходів щодо переведення котелень у школах на альтернативні види палива; продовження практики введення у штатні розписи ЗОШ посад медичних сестер та лаборантів кабінетів інфор­матики і т. д.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!